Derbowe zwycięstwo Rakowa,pogrom Lotnika w Gliwicach

K.S. Częstochowa 0-1 K.S. ,,Raków’’ Częstochowa (0-1)

Carbo Gliwice 11-0 Lotnik Kościelec

20 fotek z derbów TUTAJ. Relacje ze spotkań dalej…

Częstochowa 30 października godz. 15:00

Faworytem spotkania na Sabinowskiej byli piłkarze liderującego Rakowa ale Stradom chciał zrehabilitować się swoim kibicom po wpadce w poprzedniej kolejce w Świętochłowicach gdzie przegrali aż 0:6. Gospodarze osłabieni byli brakiem Jakuba Błaszczykowskiego (który pauzował za kartki) ale nie było Go również na meczu ponieważ był na testach w pierwszoligowym Lechu Poznań.

Na meczu zjawiło się około 2 tysięcy widzów, którzy byli świadkami momentami ciekawego spotkania. W pierwszej połowie meczu gospodarze oddali tylko jeden groźny strzał z rzutu wolnego , a stroną przeważająca był Raków , który groźnie atakował (w 20 min. spotkania piłka trafiła w poprzeczkę bramki drużyny gospodarzy) ale do 30 min. nie udokumentował tego zdobyciem bramki. W 30 min. spotkania po dośrodkowaniu w pole karne przez Piotrka Bańskiego pięknym strzałem z granicy 11 metrów popisał się Tomasz Czok i zdobył prowadzenie dla Rakowa. Do końca pierwszej połowy obraz gry nie uległ zmianie.

Po zmianie stron do głosu zaczęli dochodzić piłkarze Stradomia oraz sędzia…Niektóre decyzje rozjemcy z Bytomia były bardzo kontrowersyjne co wzbudziło lekki niepokój na trybunach. W 60 min. spotkania silny strzał z rzutu wolnego piłkarza K.S. Częstochowa trafił w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Grzegorza Cyrulińslkiego. Trenerzy Rakowa widząc co się dzieje na boisku , zdecydowali się na zmiany , dzięki którym spotkanie się wyrównało i goście ,,dowieźli’’ zwycięstwo do końca. Po ostatnim gwizdku sędziego część kibiców Rakowa wybiegła na boisko by cieszyć się ze zwycięstwa razem z piłkarzami. Klub z Limanowskiego po tej kolejce został mistrzem jesieni w I grupie IV ligi Śląskiej.

Gliwice 30 października godz.15:00

Piłkarze gospodarzy byli zdecydowanym faworytem meczu z outsiderem rozgrywek drużyną Lotnika. Niespodzianki nie było i Carbo pokonało wysoko drużynę z Kościelca w iście hokejowym wyniku aż 11:0. Martwi sytuacja drużyny gości, której część składu stanowią juniorzy. Wydaje się ,że spadek Lotnika jest nieunikniony…