Dobry początek siatkarek..

SPS Politechnika Częstochowa rozpoczął tegoroczne rozgrywki ligowe od gładkiego zwycięstwa 3:0. Nasze siatkarki bez większych problemów pokonały drużynę TPS Rumia. Szczegółowa relacja z meczu dalej…

Od początku pierwszego seta na boisku rządziły siatkarki SPSu. Bardzo dobrze spisywały się w każym elemencie gry i po chwili prowadziły już 11:5. Jednak od tego stanu w naszej drużynie nastąpił przestój w grze. Dziewczyny popełniały bardzo dużo głupich i niepotrzebnych błędów. Przy stanie 17:14 o czas poprosił trener SPSu. Nie przyniósł on jednak żadnych rezultatów i nasze siatkarki dalej co chwile wpadały w siatke lub atakowały daleko w aut. Od stanu 22:22 gra była bardzo zacięta i toczyła się punkt za punkt. Nasze przeciwniczki 27 punkt zdobyły po długiej i bardzo ładnej wymianie, która ostatecznie zakończyła się blokiem na nasz zespół. Nie przeszkodziło to jednak naszym siatkarkom w odniesieniu końcowego zwycięstwa i ostatni punkt w tym secie zdobyła bezpośrednio z zagrywki rozgrywająca SPSu.

Drugi set do stanu 7:6 był podobnie wyrównany jak końcówka pierwszego. Z zawodniczek TPS uleciało chyba jednak powietrze i ponownie na boisku widoczne były tylko siatkarki z Częstochowy. Przez cały czas bardzo dobrze prezentowały się skrzydłowe – Starzyk i Węcławek a także Ola Król, która niejednokrotnie postrzymywała rywalki blokiem. Przeciwniczki zdołały się tylko raz zbliżyć na 2 punkty do naszego zespołu (21:19) ale w tym momencie na zagrywce staneła Edyta Węcławek i wszystko było już przesądzone. Set zakonczyła atakiem z krótkiej Magda Fedorów.

Ostatnia partia tego spotkania miała identyczny przebieg jak druga. Dobry początek SPSu, potem przeciwniczki zbliżyły się na 1 punkt i ostatecznie set został wygrany różnicą 3 oczek.
Przez całe spotkanie bardzo dobrze prezentował się cały zespół, jednak w niektórych momentach można było zauważyć drobne niezgranie naszych siatkarek. Szczególnie dobrze spisywał się dzisiaj częstochowski blok, w którym prym wiodła Ola Król.

SPS Politechnika Częstochowa – TPS Rumia 3:0 (29:27, 25:21, 25:22)

SPS w składzie: Starzyk, Węcławek, Król, Fedorów, Kasprzyk, Kaczmarek