III seria spotkań Serii B kobiet.

Jak już wcześniej pisaliśmy nasze siatkarki odniosły pierwsze wyjazdowe zwycięstwo. SPS pokonał ze stratą jednego seta zespół ChTPS Chodzież. Poniżej przedstawiamy inne wyniki 3 kolejki spotkań Serii B a także pare słów o meczu Politechniki…

Przez pierwsze dwa sety sobotniego spotkania Częstochowianki nie pozwalały na zbyt wiele gospodyniom. Po niezbyt udanym początku dosyć szybko opanowały grę i ostatecznie pokonywały rywalki do 16 i 15.
Do połowy 3 seta gra była bardzo wyrównana, jednak naszym zawodniczkom przydarzyło się kilka błędów, które doskonale wykorzystały przeciwniczki.
Ostatnia jak się okazało odsłona tego mecz od stanu 9:12 praktycznie bez historii, i ostateczne zwycięstwo SPSu do 15.

Przez cały mecz bardzo dobrze prezentowały się Agnieszka Starzyk i Edyta Węcławek. To właśnie one skutecznymi atakami kończyły większość naszej drużyny. Na pewno na osobną pochwałę zasługuje rozgrywająca – Weronika Kaczmarek. Grała z dolegliwościami i łzami w oczach. Mimo to, większość piłek była wystawiana prawie idealnie.

SPS w składzie: Kaczmarek, Kasprzyk, Król, Fedorów, Węcławek, Starzyk oraz Marszałek, Fortuna.

ChTPS Chodzież – SPS Politechnika Częstochowska 1:3 (16:25, 15:25, 25:21, 15:25)

Komplet wyników 3 serii spotkań:
MMKS Dąbrowa Górnicza – AZS Białystok 3:0
Olimpia Jawor – Sokół Chorzów 3:0
Skra Bełchatów – Legionovia Legionowo 3:1
TPS Rumia – Start Łódź 3:0
AZS Ostrowiec Świętokrzyski – SPS PZPS I Sosnowiec 3:0
Wisła Kraków – Piast Szczecin 2:3.

na podstawie www.gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *