Następna święta wojna ?

W najbliższą niedzielę na Hali Polonia odbędzie się dość długo oczekiwany pojedynek mianowicie starcie AZS-u Częstochowa z Jastrzębskim Węglem. Mecz będzie transmitowany przez TV4. Początek o godzinie 15.00. Dochód z imprezy i pieniądze z organizowanej na meczu zbiórki przekazane zostaną na leczenie oraz rehabilitacją siatkarzy AVI Świdnik.

Może okazać się że ten mecz mimo że to dopiero trzecia kolejka może wiele pokazać i wyjaśnić. To pierwszy przeciwnik AZS-u a nie jak przedtem „sparing partner” bo mniej więcej za takie drużyny można uznać Politechnikę oraz Górnika. Mimo że mistrz polski przegrał ostanie spotkanie z PZU AZS to nadal jest drużyną bardzo groźną mającą w swoich szeregach doświadczonych zawodników.

Miejmy nadzieje ze Akademicy złapali już właściwy rytm gry i poprawią w następnym spotkaniu elementy które nie były na najwyższym poziomie: zagrywke, blok a zwłaszcza grę środkiem. Ważne żeby od początku nie dali ugrać za wiele punktów rywalom w pierwszych setach.

Osobna sprawa to kibice. Po zeszłorocznym zachowniu Grzegorza Nowaka [foto poniżej] ten pan jak i cala jego drużyna zapewne spokojnego życia w Poloni mieć nie będzie. Kibice już ślą apele o jak najliczniejsze przybcie i pokazanie „jak się bawi Częstochowa”.

W pozostałych meczach III kolejki PLS nie ma meczu równie emocjonującego co mecz w Częstochowie.

Pozostałe mecze III kolejki:
PZU AZS Olsztyn – AKS Resovia Rzeszów
KP Polska Energia Sosnowiec – AZS Politechnika Warszawa
Skra Bełchatów – Górnik Radlin
Mostostal Kędzierzyn-Koźle – AZS Nysa.

foto: archiwum GW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *