B.K.S. ,,Sarmacja” Będzin 0-1 K.S. ,,Raków” Częstochowa
Slavia Ruda Śląska 5-0 Lotnik Kościelec
Stradom Częstochowa 1-1 G.K.S. ,,Szombierki” Bytom

Fotki z meczu Rakowa TUTAJ. Pare słów o meczach dalej…

Na mecz do Będzina wielu kibiców ‘czerwono-niebieskich’ wybierało się z obawami czy Raków wygra spotkanie ponieważ beniaminek z Będzina spisuje się bardzo dobrze. Odnośnie pierwszej połowy spotkania odnotować można tylko ,że w 35 minucie meczu po wrzuceniu piłki w pole karne przez Piotrka Malinowskiego piłka minęła bramkarza gospodarzy i przeleciała wzdłuż linii bramkowej ale tam niestety nie było żadnego z piłkarzy Rakowa ,który skierował by piłkę do pustej bramki. W ostatniej minucie pierwszej połowy groźnie strzelał piłkarz gospodarzy, jednak piłkę na róg wybił Grzesiu Cyruliński.
Już w 46 minucie meczu gospodarze byli bardzo bliscy strzelenia gola instynktowną interwencją popisał się Grzegorz Cyruliński i uratował po raz kolejny Raków od straty bramki. Mecz stał się wyrównany i trenerzy Rakowa zrobili 2 zmiany. W 62 minucie meczu za Żebrowskiego wszedł Sroka a za ,,Lopeza” wszedł Czok. Po raz kolejny były to wspaniale zmiany ponieważ Tomasz Czok w 82 minucie meczu popisał się pięknym strzałem głową i Raków objął prowadzenie. Po raz kolejny do głosu doszli sędziowie ,którzy nie uznali dwóch bramek zdobytych przez Raków z ,których co najmniej jedna była prawidłowa. Po zakończeniu spotkania piłkarze Rakowa podbiegli pod sektor zajmowany przez kibiców Rakowa (było ich 180) i razem z nimi cieszyli się ze zwycięstwa.

Zgodnie z przewidywaniami piłkarze z Kościelca nie byli w stanie wywieźć nawet punktu z Rudy Śląskiej i gładko przegrali 5:0.

Piłkarze z Sabinowskiej niestety podzielili się punktami z drużyną z Bytomia i stracili kolejne dwa punkty do liderującego Rakowa. Różnica pomiędzy obiema drużynami wynosi już dziesięć punktów.

W tym miejscu pozwoliłem sobie na małe wtrącenie w artykuł mojego kolegi, a propo meczu Sarmacja – Raków. Mianowicie ukazały się na naszej stronce zdjęcia z tego spotkania. Jak pewnie zauważyli Państwo, zdjęcia robione były ‘za krat’ sektora przyjezdnych kibiców. Robione były z tego miejsca ponieważ fotografowie z Częstochowy nie zostali wpuszczeni na murawę obiektu ( prawdopodobnie dlatego że uzbrojeni w aparaty byli realnym zagrożeniem dla otoczenia ). Uwagę natomiast przykuwał pewien Pan, który co jakiś czas migał lampą błyskową tuz przy linii bocznej boiska ( w sumie to prawda co mówią , że Polska dzieli się na równych i równiejszych ). Pozdrawiam prezesów Sarmacji Będzin i życzę im rychłego zakupu bramki wykrywającej niebezpieczne narzędzia takie jak: aparaty, kamery itp.