Włókniarze opanowali Memoriał

Grzegorz Walasek okazał się wczoraj najlepszym zawodnikiem Memoriału Bronisława Idzikowskeigo i Marka Czernego. Zawody zdominowane były przez miejscowych żużlowców Złomrexu Włókniarza Częstochowa, którzy zajęli pierwsze pięc miejsc. Drugi był rewelacyjnie spisujący się w tym dniu Rafał Osumek, a trzeci Rune Holta.

Przed samym memoriałem rozegrany został wyścig o Puchar Pamięci Toromistrza Jerzego Baszanowskiego. Bieg wygrał Sebastian Ułamek, choć w pamięci kibiców bardziej utkwił Michał Ciura. „Majk” najpierw bardzo ładnym atakiem w pierwszym łuku po szerokiej wyprzedził Jordana Jurczyńskiego i Adama Pietraszke i gdy zaczął się zbliżać do Sebastiana Ułamka, zdefektował mu motocykl. Kto wie może to „Majk” cieszył by się ze zwycięstwa w tym biegu.

W pierwszym biegu start zaspał Rune Holta i usiał się troche namęczyć by odnieść pierwsze zwycięstwo. Na prowadzenmiu znalazł się Adam Pietraszko, tuż za nim jechał Adam Skórnicki, a dopiero trzeci był popularny „Rysiek”. Jednak Holta poradził sobie z przeciwnikami wyprzedzając ich obu naraz atakiem przy kraweżniku na drugim łuku pierwszego okrążenia, i prowadzenia nie oddał juz do samej mety. Bieg trzeci i czwarty to dość pewne zwycięstwa Rafała Osumka i Grzegorza Walaska, którzy prowadzili od samego startu do mety. W biegu ósmym kibice mogli zobaczyc piękny pojedynek pomiędzy Adamem Skórnickim a Rafałem Osumkiem. „Skóra” po starcie znalazł się na prowadzeniu, lecz cały czas musiał uważać bo raz po zawnetrznej raz po wewnętrznej części toru atakował go bardzo szybki tego dnia „Osa”. Skórnicki zdołał jednak dowieść 3 punkty do mety, a Osumek musiał zadowolic sie druga lokatą. Trzecie miejsce zajął Krzysztof Buczkowski, który na dystansie wyprzedził Mateusza Szczepaniaka. W biegu trzynastym znów dał o sobie znać Rafał Osumek, który świetnym atakiem po szerokiej wyprzedził Sebastiana Ułamka i dowiózł pierwsze miejsce do samej mety. Trzeci przyjechał Adam Pietraszko, a czwarty Sławomir Drabik. W biegu trzynastym pod taśmą stanęła najlepsza trójka po trzech seriach startów Grzegorz Walasek i Rune Holta, obaj po 9 punktów, oraz Rafał Osumek – 8 punktów, skład uzupełniał Tomasz Jędrzejak. Najlepiej ze startu wyszedł Grzegorz Walasek, zaś pozostałą trójka jechała dość równo. Rune Holta próbując wyprzedzić Tomasza Jędrzjaka, zaliczył niegroźny upadek i został wykluczony z powtórki. W powtórce najlepiej ze startu wyszedł Tomasz Jedrzejak, jednak szybko poradzili sobie z nim Rafał Osumek i Grzegorz Walasek. Gdy wydawało się że IMP A.D. 2004 dozna pierwszej porażki w turnieju Osumek popełania błąd, wyjeżdzając za szeroko na ostatnim łuku co wykorzystuje „Greg” i odnosi kolejne czwarte zwycięstwo. W osatatniej serii zwyciężali faworyci tj. Walasek Osumek i Holta.

Tak więc o zwycięstwie w turnieju i kolejności na pudle zadecydował bieg XIII. Turniej napewno zdominowali faworycji, choć wielką miespodzianką była postawa i drugie miejsce w końcowej klasyfikacji Rafała Osumka. Słabo zaprezentowali się przymieżani na przyszły ssezon do Włókniarza Tomasz Jędrzejak i Krzysztof Buczkowski.

Klasyfikacja
1. Grzegorz Walasek (3,3,3,3,3) 15
2. Rafał Osumek (3,2,3,2,3) 13
3. Rune Holta (3,3,3,w,3) 12

4. Sebastian Ułamek (3,2,2,3,2) 12
5. Michał Szczepaniak (2,2,2,3,1) 10
6. Adam Skórnicki (1,3,3,1,d) 8
7. Artur Pietrzyk (1,3,1,2,1) 8
8. Piotr Świderski (0,1,2,2,2) 7
9. Łukasz Romanek (0,1,d,2,3) 6
10. Adam Pietraszko (2,0,1,3,0) 6
11. Zbigniew Czerwiński (2,1,1,1,1) 6
12. Sławomir Drabik (1,2,0,0,2) 5
13. Tomasz Jędrzejak (0,d,2,1,2) 5
14. Krzysztof Buczkowski (1,1,1,1,0) 4
15. Jordan Jurczyński (2,0,0,d,0) 2
16. Mateusz Szczepaniak (0,0,0,0,1) 1
R1. Michał Ciura NS

Bieg o Puchar Pamięci Toromistrza Jerzego Baszanowskiego
Ułamek, Pietraszko, Jurczyński, Ciura (d2)

Bieg po biegu:
1. Holta, Pietraszko, Skórnicki, Świderski
2. Ułamek, Mich. Szczepaniak, Buczkowski, Jędrzejak
3. Osumek, Czerwiński, Pietrzyk, Romanek
4. Walasek, Jurczyński, Drabik, Mat. Szczepaniak
5. Holta, Ułamek, Romanek, Jurczyński
6. Walasek, Mich. Szczepaniak, Czerwiński, Pietraszko
7. Pietrzyk, Drabik, Świderski, Jędrzejak (d4)
8. Skórnicki, Osumek, Buczkowski, Mat. Szczepaniak
9. Holta, Mich. Szczepaniak, Pietrzyk, Mat. Szczepaniak
10. Osumek, Ułamek, Pietraszko, Drabik
11. Walasek, Świderski, Buczkowski, Romanek (d4)
12. Skórnicki, Jędrzejak, Czerwiński, Jurczyński
13. Walasek, Osumek, Jędrzejak, Holta (w/u)
14. Pietraszko, Pietrzyk, Buczkowski, Jurczyński (d4)
15. Ułamek, Świderski, Czerwiński, Mat. Szczepaniak
16. Mich. Szczepaniak, Romanek, Skórnicki, Drabik
17. Holta, Drabik, Czerwiński, Buczkowski
18. Romanek, Jędrzejak, Mat. Szczepaniak, Pietraszko
19. Osumek, Świderski, Mich. Szczepaniak, Jurczyński
20. Walasek, Ułamek, Pietrzyk, Skórnicki (d4)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *