Akademickie derby przed nami.

Już w najbliższą niedzielę w olsztyńskiej Hali Urania zostanie rozegrany szlagier kolejki: lider tabeli – PZU AZS będzie podejmował wicelidera AZS Częstochowa. Początek spotkania o godzinie 15.00. Relacja w TV4.

Tabeli po trzech kolejkach przewodzą olsztynianie którzy mają lepszy stosunek zdobych małych punktów do straconych. Stosunek setów otaz wygranch spotkań jest identyczny do tego jaki ma druga drużyna czyli AZS Częstochowa.

Za akademikami z Olsztyna przemawia to że oni w Pucharze Polski pokonali Czestochowian i to dość łatwo. Jednak to Ci ostatni w ubiegłą sobote pokonali w dobrym stylu mistrza polski Jastrzębski Węgiel i widać że forma podopiecznych Edwarda Skorka cały czas rośnie, a powrót do drużyny Stanisława Gościniaka [jako drugiego trenera] napewno wprowadził pozytywny zapał do gry.

Olsztynianie mają w swoim składzie zawodników dobrze znanych częstochowskiej publice: Krzysztofa Śmigla, Marcina Nowaka czy choćby Michała Bąkiewicza. Do tego dochodzą Papke, Ruciak i Zagumny i trudno się dziwić że w tym sezonie to właśnie Olsztyn typowany jest na Mistrza Polski . a spotkanie z Czestochowianami będzie napewno bardzo emocjonujące.

Zestaw Par IV Kolejki:
AKS Resovia Rzeszów – AZS Nysa
AZS Warszawa – KS Kędzierzyn-Koźle
KS Górnik Radlin – KP Sosnowiec
KS Jastrzębie-Borynia – EKS Skra Bełchatów
AZS Olsztyn – AZS Częstochowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *