Przed meczem i po meczu…

AZS Częstochowa rozegra jutro zaległy mecz z AKS Resovią Rzeszów. O zwycięstwo w tym meczu nie będzie trudno, więc Akademicy będą walczyć przede wszystkim o odzyskanie zaufania kibiców. Zaufania, które po ostatnich dwu meczach zostało wystawione na próbe. Poniżej przedstawiamy także oświadczenie Zarządu Klubu Środowiskowego Piłki Siatkowej AZS Częstochowa dotyczące zachowania kibiców na ostatnim meczu.

AZS swoich dwu ostatnich spotkań nie może zaliczyć do udanych. Dwie przegrane do zera we własnej hali nie brzmią zbyt optymistycznie. Rywale byli teoretycznie mocniejsi. Ale tylko teoretycznie, ponieważ Częstochowianie oba mecze przegrali na własne życzenie. Nie musieli w nich odnosić zwyciestw, ale napewno stać ich było na urwanie rywalom chociaż po jednym secie. Miejmy więc nadzieję, że jutro gospodarze zagrają tak jak nas do tego przyzwyczaili i wyciągneli odpowiednie wnioski z ostatnich spotkań. Kibice zapewne największą uwagę zwrócą na to, jak Akademicy będą zagrywać..
Nasi jutrzejsi rywale zajmują w ligowej tabeli 8 miejsce. Po pięciu dotychczas rozegranych meczach mają na swoim koncie 5 punktów. Narazie ekipa trenera Jana Sucha nie błyszczy. W ostatnim meczu przegrała 1:3 z Politechniką Warszawa, z którą AZS wygrał bez większych problemów. Problemem Resovi są przede wszystkim kontuzje. AKS ma w swoim składzie trzech środkowyc. I wszyscy trzej są kontuzjowani. Urazu doznał także Sławomir Gerymski, więc jeśli okaże się, że kontuzja tego zawodnika jest poważna to trener Such będzie miał do dyspozycji tylko 8 zawodników.
Początek meczu o godzinie 19.

Treść oświadczenia, które zarząd AZS wydał po ostanich „incydentach”, jakie wydarzyły się na meczu ze Skrą Bełchatów

Największym kapitałem każdego klubu sportowego jest zespół i jego kibice. Kibice biało-zielonych wielokrotnie udowodnili, że są najlepszą publicznością w Polsce. Że razem z zawodnikami umieją walczyć i znosić gorycz porażki. Że potrafią dodać sportowcom skrzydeł i lojalnie trwać przy nich, gdy z parkietu schodzą pokonani. W interesie zawodników, kibiców i mieszkańców Częstochowy leży, by grupka nieodpowiedzialnych osób nie psuła atmosfery na meczach, nie niweczyła sportowego wysiłku drużyny i nie przynosiła wstydu miastu.

Skandaliczne wydarzenia z ostatnich spotkań, zwłaszcza ordynarne zachowania wobec działaczy klubu, utarczki z ochroną oraz nadużycia związane z wykorzystaniem darmowych biletów wstępu przez niektórych członków Klubu Kibica AZS zmuszają zarząd do stanowczych działań.

Zarząd Klubu oświadcza, że z uwagi na bezpieczeństwo uczestników meczów, dobre imię drużyny i szacunek dla wiernej grupy kibiców nie będzie tolerował takich zachowań. W przypadku ich powtórzenia nieodpowiedzialni członkowie Klubu Kibica zostaną pozbawieni darmowych biletów wstępu na mecze, a nawet objęci zakazem udziału w imprezach sportowych odbywających się w Hali Polonia.

Zarząd KSPŚ AZS Częstochowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *