Finały Ligi Miejskiej.

Dzisiaj w IV LO im.H.Sienkiewicza odbyły się mecze finałowe Ligi Miejskiej koszykówki dziewcząt. Po bardzo zaciętym spotkaniu, pierwsze miejsce wywalczyły sobie dziewczyny z Sienkiewicza. W drugim spotkaniu Anders bez problemów rozprawił się z Norwidem. Więcej o tych spotkaniach dalej.

Zdjęcia z meczy: TUTAJ.

W meczu o 3 miejsce na przeciwko siebie stanęły ekipy z Andersa i Norwida. Początek meczu był dosyć wyrównany (po I kwarcie Anders prowadził 17:12), jednak już druga kwarta pokazała, że Anders w dniu dzisiejszym był o wiele lepiej dysponowany. W ekipie zwycięzców wyróżniły się szczególnie Lucyna Kotonowicz i Marcelina Koźlik.

Spotkanie finałowe dostarczyło takich emocji, jakich się wszyscy spodziewali. Zaczęło się od prowadzenia Traugutta, jednak „Sieniu” szybko wziął się do roboty. Po pierwszej kwarcie prowadził 17:14. W dalszej części spotkania wynik cały czas był „na styku”. Gospodyniom tylko czasami udało się wyjść na kilkupunktowe prowadzenie. Bo trzech kwartach był remis po 35. Ostania kwarta spotkania była niezwykle emocjonująca. Trauguttowi do kosza wpadało zdecydowanie więcej piłek niż Sienkiewiczowi i duża cześć kibiców była pewna zwycięstwa II LO. Sienkiewicz jednak po raz kolejny zdołał poderwać się do walki i ostatecznie wygrał 50:45. W drużynie IV LO na pochwałę zasługują wszystkie dziewczyny, które potrafiły walczyć do końca, jednak na boisku najbardziej widoczna była Emila Łaskowska.

Po zakończeniu meczu finałowego odbyło się wręczenie dyplomów i pucharów. Specjalną nagrodę dla najwszechstronniejszej zawodniczki sezonu otrzymała Lucyna Kotonowicz – uczennica LO Andersa.
Część naszej redakcji obecna na obu meczach, na najlepszą zawodniczkę wybrała bardzo miłą i sympatyczną Marcelinę Koźlik (Anders). W tajnym głosowaniu pokonała ona równie sympatyczną Kasie Hepner (Sienkiewicz), której z okazji urodzin życzymy samych sukcesów oraz wszystkiego najlepszego 🙂

Mecz o III miejsce: Norwid – Anders 37:71
Finał: Sienkiewicz – Traugutt 50:45 [17:14, 27:25, 35:35, 50:45]