Siatkarski klasyk w Częstochowie.

Już w sobotę o godzinie 14 siatkarze częstochowskiego AZSu podejmą na własnym parkiecie odwiecznego rywala – Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle. Mecze tych dwóch zespołów od dawna elektryzowały kibiców obu ekip i nie inaczej będzie tym razem. Gospodarze są faworytem tego spotkania, jednak coraz lepiej grający kędzierzynianie ( wygrana 3-0 z Olsztynem ) mogą sprawić niespodziankę…

Częstochowianie w tym sezonie spisują się bardzo dobrze zajmując drugie miejsce w tabeli, i wszystko wskazuje na to, że po meczu z Mostostalem dobra passa biało-zielonych zostanie podtrzymana.

AZS Częstochowa w dotychczas rozegranych siedmiu kolejkach przegrali tylko jeden mecz z liderem rozgrywek – Skrą Bełchatów i zajmuje drugą pozycję w tabeli. Mostostal natomiast z dorobkiem ośmiu punktów plasuje się na siódmym miejscu, głównie z powodu słabej gry w meczach z takimi zespołami jak Górnik Radlin, Resovia Rzeszów ( beniaminki Serii A ), czy też Politechnika Warszawska.
Podopieczni trenera Skorka nie powinni jednak lekceważyć rywala, który w ostatnim spotkaniu odniósł sensacyjne zwycięstwo 3-0 nad wicemistrzem Polski – AZSem Olsztyn.

Bezpośrednią transmisje z meczu przeprowadzi stacja TV4. Mimo to, warto wybrać się w sobotnie popołudnie do Hali Polonia, aby jak kilka sezonów temu, poczuć wspaniałą atmosferę, która zawsze towarzyszyła pojedynkom AZSu z Mostostalem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *