Zwycięstwo na pożegnanie roku

Zwycięstwem 91:66 nad AZS UWM Olsztyn koszykarze AZS Politechniki Częstochowskiej zakończyli rok 2004. Jednak styl jaki zaprezentowali nielicznej publiczności był iście świąteczny…

Nadchodzące święta, wczesna pora rozgrywania meczu i po prostu zlekceważenie przeciwnika miały wpływ na styl wygranej naszych koszykarzy. W dodatku pierwsza kwarta wygrana 13-oma punktami uspokoiła gospodarzy. W połowie drugiej kwarty obudzili się goście i z 20 punktowej przewagi na koniec drugiej kwarty zostało tylko 11. Mocna reprymenda trenera Ryszarda Janasa na nic sie zdała. Bardzo słaba obrona a także duża nieskuteczność nawet spod kosza wprowadziły nerwowe ruchy u trenera częstochowian. Na nic się zdała nawet wymiana całej piątki przebywajacej na boisku. Dopiero w ostatniej kwarcie wszystko wróciło do normy i nasi zawodnicy spokojnie odjechali rywalom. W drużynie PCz na szczególne pochwały zasłużył po raz kolejny Michał Szczytyński, który zaliczył bardzo rzadko spotykane na koszykarskich boiskach triple-double. Z pozostałych zawodników ciężko kogoś jeszcze wyróżnić, gdyż praktycznie każdy dobre zagrania przeplatał złymi. Nie mniej bilans I rundy 7 zwycięstw i tylko 1 porażka stawiają częstochowian w dobrej pozycji w walce o pierwsze miejsce po sezonie zasadniczym.

AZS Politechnika Częstochowska – AZS UWM Olsztyn 91:61 (26:13; 17:19; 23:18; 25:16)