Jan Krzystyniak trenrem

Dziś w klubowej kawiarence zogranizowana została konferencja prasowa, na której przedstawiony został nowy sztab szkoleniowy. Nowym trenerem został były szkoleniowiec Leszczyńskiej Unii Jan Krzystyniak, zaś za przygotowanie fizyczne odpowiadać będzie Piotr Ruszel.

Jan Krzystyniak to były żużlowiec wychowanek Falubazu Zielona Góra. Startował jeszcze m.in w Lesznie, Rzeszowie, oraz Pile. Jest on dwukrotnym IMP na Żużlu. Oba te tytuły wywalczył na torze w Lesznie (1988r,1989r). W swoim dorobku posiada również Złoty Kask, który wygrał w roku w 1983r w Lesznie. Po zakończeniu kariery zajmował się szkoleniem młodzieży m.in. w Rzeszowie oraz Ostrowie. Był on również pierwszym trenerem Unii Leszno.

Piotr Ruszel, który został trenrem ogólnorozwojowym pochodzi z Częstochowy. Będzie on pracował z naszymi zawodnikami do marca, dziś odbędzie się pierwszy trening. Piotr Ruszel wcześniej współpracował z pływakami oraz lekkoatletami w klubie CKS Budowlani. Jak sam powiedział jest to największe wyzwanie w jego dotychczasowej karierze, a że jest człowiekiem bardzo ambitnym pewny jest że podoła temu zadaniu i odpowiednio przygotuje naszych żużlowców do nowego sezonu. Nowy trener ogolnorozwojowy już ma opracowany plan dla zawodników.

Najprawopodobniej menadzerem pełniącym funkcje kierownika drużyny nadal będzie Jacek Gajewski. Działacze zmiane sztabu szkoleniowego tłumaczyli faktem, iż zmiany są potrzebne, a były trenre Andrzej jurczyński na dłuższy okres czasu wyjeżdza do Australii. Po powrocie klub ma zamiar przeprowadzić z nim rozmowy na temat pracy z adaptami żużla, zarówno na minitorze jak i na dużym obiekcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *