Koniec I rundy LAK

Zakończyła się pierwsza runda w Lidze Akademickiej. W ostatniej kolejce koszykarze KU AZS Politechniki Częstochowskiej pauzowali ale grali za to główni rywale naszej drużyny…

W IX kolejce odbyły się trzy spotkania. Najciekawiej było w Gdańsku gdzie AWFiS pokonał ubiegłorocznych mistrzów LAK zaledwie 2-oma punktami mimo przegrywania do przerwy 36:49. Decydująca dla spotkania była trzecia kwarta, którą gospodarze wygrali różnicą 17 punktów. Emocje były do końca a więcej zimnej krwi zachowali gdańszczanie i niespodzianka stała się faktem.
Wiele emocji było również w Lublinie gdzie najpoważniejszy rywal koszykarzy PCz – AZS AR Lublin podejmował AZS Uniwersytet Warszawa. Po trzech kwartach zanosiło się na sensację, gdyż goście prowadzili 77:65 jednak doświadczenie pozwoliło lublinianom na dogonienie rywali i wyjście na prowadzenie w końcówce spotkania. Tym samym ekipa z Lublina powróciła na czoło tabeli wyprzedzając częstochowian.
W trzecim spotkaniu emocji było jak na lekarstwo. AZS Politechnika Poznań spokojnie prowadziła od pierwszej minuty i zdecydowanie pokonała AZS Politechnikę Koszalin.

IX KOLEJKA

AWFiS Gdańsk – AZS AŚ F. Piotrków T. 89:87 (21:28; 15:21; 30:13; 23:25)
AZS Polit. Poznań – AZS Polit. Koszalin 84:60 (23:8; 25:20; 19:15; 17:17)
AZS AR Lublin – AZS Uniw. Warszawa 95:89 (20:27; 22:19; 23:31; 30:12)

9. AZS UWM Olsztyn 0-8 546:779

W przypadku równej ilości punktów liczy się bezpośrednie spotkanie. Taka sytuacja ma miejsce m.in. na najważniejszej pozycji – lidera. Drużyny z Lublina i Częstochowy mają taki sam bilans jednak bezpośrednie starcie wygrał zespół AZS AR i on prowadzi po I rundzie. Rewanż między tymi zespołami 6 marca w Częstochowie.

RUNDA REWANŻOWA RUSZA 20 LUTEGO! Szczegóły w terminarzu LAK na naszej stronie.