TYTAN znów zwycięski.

Koszykarze 1.ligi mężczyzn rozegrali dziś XVIII kolejkę rozgrywek. Nasi koszykarze pokonali na wyjeździe ŁKS Łódź 92:67 i w związku z tym znów awansowali w tabeli.

Ze względu na porażkę Kotwicy w Świeciu, TYTAN w tabeli wyprzedził drużynę z Kołobrzegu i awansował na czwartą lokatę. Przegrał także Sokół Łańcut, który jest na drugim miejscu i ma 2 punkty przewagi nad ISKRĄ, ale rozegrł jeden mecz więcej.

Mecz zaczął się od szybkiego prowadzenia gości, które jednak równie szybko zostało roztrwonione. ŁKS kontrolował już grę do przerwy wygrywając obie kwarty. Duża w tym zasługa dobrze punktującego tego dnia Łukasza Pacochy oraz świetnie zbierającego Tomasza Nowaka. Ten ostatni mimo iż w całym meczu zebrał 14 piłek i tak musiał uznać wyższość naszego Przemka Migały, który zebrał o jedną piłkę więcej. Center TYTAN-a gra ostatnio lepiej i widac u niego formę coraz bardziej przypominającą zeszłoroczną. Migała dorzucił jeszcze do swojego konta 20 punktów, będąc tym samym najlepszym strzelcem zespołu. Po przerwie natomiast TYTAN przypomniał sobie, że ten sam ŁKS został straszliwie rozgromiony w Częstochowie i zagrali o niebo lepiej w obronie i ataku. Rywale przez następne 20 minut zdobyli 19 punktów, tyle samo co TYTAN w samej III kwarcie. W ostatniej części gry nasi zawodnicy dorzucili 31 oczek i wygrali spotkanie 92:67. TYTAN znó zagrał bez kontuzjowanego Pawła Surówki, a trener Urbańczyk nie wystawił do gry Rafała Motyla. Poraz kolejny jednak dobrze rozgrywał Piotr Trepka, który grając 25 minut zanotował 7 asyst. Dobrą skutecznością popisał się Michał Saran, który spudłował tlyko jeden rzut z gry.

ŁKS Łódź – TYTAN Częstochowa 67:92 (23:21; 25:22; 9:19; 10:31)

Punkty dla TYTAN-a:
Migała 20, Saran 18(1×3), Nogalski 15(1), Szynkiel 13(2), Sośniak 12(2), Trepka 7, Milewski 5(1), Miękus 2.

Znicz Jarosław – Pyra Poznań 100:72

W następnej kolejce TYTAN podejmować będzie Znicz Jarosław, który ze stratą jednego oczka do Częstochowian zajmuje ósmą lokatę w tabeli. Mecz odbędzie się w niedziele 16 stycznia.