XII kolejka Ligi Okręgowej

Ruszyła druga runda częstochowskiej Ligi Okręgowej. Szczególnie zacięty był mecz Centrum Inkaso – Monument, a losy tego pojedynku zostały rozsztrzygnięte w ostatnich sekundach…

Do przerwy nieznacznie prowadzili goście ale w drugiej połowie przewaga Centrum Inkaso wynosiła już ponad 10 punktów. W końcówce spotkania jednak to Monument zaczął przeważać i na minutę przed końcem był remis 70:70. Na 7 sekund przed końcem piłkę z autu wyprowadzali gospodarze. Nastąpił szybki faul na Grzegorzu Ostrowskim i piłka ponownie była wprowadzana z końcowej lini boiska. Podanie znów otrzymał Ostrowski po czym oddał rzut. Piłkę zebrał Zbigniew Kliński i dobił po niecelnym rzucie kolegi. W tym momencie zakończył się mecz… Zwycięstwo to może mieć ogromne znaczenie w końcowej klasyfikacji, wszak obie drużyny walczą o miejsce w play-off…
Niespodziewanie wiele emocji dostarczył również mecz w Konopiskach gdzie miejscowa drużyna podejmowała lidera AZS WSZ. Ten mecz również zakończył sie wygraną różnicą 2 punktów ale na korzyść gości, którzy tym samym zachowali pozycję lidera.
Ciekawie zapowiadał się mecz Mustaf – Maskpol, gdyż obie drużyny przed tym meczem legitymowały się takim samym bilansem punktowym. Na boisku to jednak zawodnicy Maskpolu zdecydowanie przeważali i odnieśli przekonywujące zwycięstwo różnicą aż 21 punktów.
W pozostałych dwóch meczach lepsi okazali się faworyci tych pojedynków wysoko zwyciężając swoich rywali.