5 medali w Mistrzostwach Śląska !!

W Mistrzostwach Śląska w kolarstwie przełajowym, które rozegrane zostały podczas ubiegłego weekendu całkiem udanie zaprezentowali się zawodnicy częstochowskich zespołów: Scouta Częstochowa oraz Jury Częstochowa, zdobywając aż 5 medali w różnych kategoriach wiekowych.

Na błotnistej trasie w rywalizacji młodzików drugie miejsce zajął Artur Wójcik z Jury. W juniorach młodszych zdecydowanie najszybszy był Kamil Markowski (Scout), który przed zawodami uznawany był za faworyta, natomiast w juniorach na trzecim miejscu do mety dotarł Marcin Bartolewski (Scout). Nie gorzej wypadły kobiety w swoim wyścigu. W kategorii open zwyciężyła Katarzyna Barczyk, a trzecie miejsce zajęła Monika Krawczyk (obie Jura).

Był to już jeden z ostatnich wyścigów przełajowych w kończącym się dla „błotniaków” sezonie. Pozostały do rozegrania już jedynie zawody regionalne, mniejszej rangi, w których można jednak nabrać niezbędnego doświadczenia. Najbliższe wyścigi będą miały raczej charakter treningowy, bowiem nasi zawodnicy chcą dobrze przygotować się do sezonu szosowego właśnie przez dużą liczbę startów na przełajach. Pierwszy wyścig szosowy zostanie rozegrany już w kwietniu, tak więc niedługo będziemy mogli przeżywać emocje, których dostarczą nam szosowcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *