Bez starty seta.

SPS Politechnika w dniu urodzin jednej z naszych siatkarek – Dominiki Marszałek pokonała 3:0 [25:22, 25:18, 25:20] Olimpie Jawor. Przez cały mecz gospodynie kontrolowały wydarzenia na boisku i jedynie w 3 secie dały trochę swobody rywalkom…

Przed rozpoczęciem spotkania miała miejsce bardzo miła uroczystość. Z okazji 18 urodzin Dominiki Marszałek trener Janusz Majkusiak wręczył jej kwiaty, a klub kibica odśpiewał „sto lat”.

Początek pierwszej partii był wyrównany, aż do czasu kiedy to na polu zagrywki staneła Agnieszka Starzyk. Jej zagrywki sprawiały ogromne problemy przyjmującym Olimpii i po chwili było 7:4. W dwóch następnych akcjach zablokowana została Iza Kasprzyk i przewaga stopniała tylko do jednego punktu. Wyraźnie widać było że tej zawodniczce gra się za bardzo nie układa, jednak bardzo dobrze wyręczały ją Starzyk i Węcławek. Przy stanie 12:8 na pojedynczym bloku Agi Starzyk zatrzymała się jedna z zawodniczek Olimpii. Dzięki bardzo dobrej i co najważniejsze równej grze całej drużyny SPS wygrał tego seta do 22.

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się od kilkupunktowego prowadzenia gości. Gdy na skrzydle zablokowana została Edyta Węcławek, przewaga wynosiła 3 punkty (4:7). Częstochowianki zaczęły jednak mozolnie odrabiać straty. Po pojedynczym bloku na środku siatki Oli Król było już 14:12 dla Politechniki. Rywalki ponownie poderwały się do walki, ponownie zablokowały Edi i doprowadziły do remisu po 14. Był to chyba już szczyt możliwości Olimpii w tym secie, ponieważ do końca seta zdobyła już tylko 4 oczka.

Ostatni set spotkania przyniósł ze sobą najwięcej emocji. Częstochowianki chyba troszkę za bardzo odpuściły sobie początek tej partii, ale na szczęście później wszystko ndarobiły. Już na „dzień dobry” SPS w głupi sposób stracił dwa punkty – sędzia odgwizdał dwie podwójne (0:2, 1:4). Gdy na tablicy pojawił się wynik 2:6 Politechnika wzięła się ostro do gry. Najpierw atakowała Kasprzyk, później dwa razy blokowała Ola Król, Olimpia zatakowała w aut i w konswekwencji zrobiło się 9:6. Po kolejnych udanych akcjach przewaga SPSu tylko się powiększała. Przy stanie 14:9 asa zaserwowała Król, a w następnej akcji popisała się bardzo ładną obroną, co znakomicie wykorzystała Iza Kasprzyk. Na boisku po stronie częstochowskiej pojawiła się Dominika Marszałek, która swoimi atakami zdobywała 18 i 19 punkt. Pod koniec patrii dwoma bardzo mocnymi atakami popisała się Edyta Węcławek, a ostatni punkt zdobyła Agnieszka Starzyk, która została wybrana najlepszą zawodniczka tego spotkania.

SPS w składzie: Starzyk, Węcławek, Król, Fedorów, Kasprzyk, Kaczmarek oraz Marszałek.

SPS Politechnika – Olimpia Jawor 3:0 [25:22, 25:18, 25:20]