Czas na Sosnowiec…

Już jutro o godzinie 17.00 w Hali Polonia odbędzie się spotkanie lidera PLS z siódmą obecnie drużyną ligi. Spotkanie zapowiada się emocjonująco ale tylko z racji że Akademicy chcieliby utrzymać pozycje lidera i aby to osiągnąć muszą wygrać, bo druga w tabeli Skra ma tylko 1 punkt straty i w niedziele gra łatwy mecz z Rzeszowem. Zadanie wydaje się być prose bo KP w tym sezonie wiele w porównaniu do poprzedniego nie prezentuje.

„Mecze Pamapolu z Polską Energią zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem kibiców – mówi trener sosnowieckiego zespołu Marian Kardas. – Lubię atmosferę częstochowskiej hali, gra się tam bardzo fajnie. Gospodarze na pewno zechcą pokazać, że porażka ze Skrą była tylko wpadką. My oczywiście nie zamierzamy ułatwić zadania przeciwnikowi i przyjedziemy na to spotkanie z mocnym postanowieniem twardej walki.” [wypowiedź za pls.pl]

Ze słów trenera jasno wynika ze spotkanie powinno stać na wysokim poziomie – jednak ani pozycja KP w tabeli ani jej obecny skład tego nie potwierdza. Po poprzednim sezonie z składu odeszło wielu kluczowych zawodników a z poprzedniego składu zostało ich nie wielu. Dodatkowo kolejna zmiana trenera i problemy finansowe „kopalnianego giganta” nie wpływają pozytywnie na drużynę która jeszcze w zeszłym roku walczyła o najwyższe cele.

Zapraszamy wszystkich kibiców na mecz zwłaszcza dla tego żeby na zobaczyć na pozycji libero częstochowskiego idola Radka Panasa – który odszedł do KP w tym sezonie.

XVI kolejka
AKS Resovia Rzesów – EKS Skra Bełchatów -:-
AZS Częstochowa – KP Sosnowiec -:-
AZS Olsztyn – KS Kędzierzyn-Koźle -:-
KS Jastrzębie-Borynia – AZS Nysa -:-
KS Górnik Radlin – AZS Warszawa -:-

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *