Kolejne zwycięstwo Rakowa !

5 luty 2005r. godz. 10.30

Ruch Chorzów 2-3 Raków Częstochowa (0:1)
bramki: Stanford 87′, Wawrzyńczok 90′ – Popko 23′, Czok 53′, Bielecki 83′

Dzisiejszego przedpołudnia zespół Rakowa odniósł kolejne zwycięstwo w meczach kontrolnych przed rundą wiosenną. Tym razem wyższość Częstochowian musiał uznać utytułowany Ruch Chorzów…

,który co prawda przeżywa ostatnio kryzys, jednak nie da się ukryć że jest to jeden z klubów na zawsze wpisanych w historie Polskiej piłki nożnej.
Mimo wczesnej pory na bocznym boisku Stadionu Śląskiego zjawiła się ponad 400 osobowa grupa kibiców, którym zawodnicy obu drużyn zafundowali ciekawe widowiska. Wynik spotkania otworzył Popko w 23 minucie strzałem z rzutu wolnego. Jedno bramkowym prowadzeniem gości zakończyła się pierwsza odsłona meczu, druga połowa to wciąż nieudane ataki Chorzowian, skutecznie zatrzymywane przez stoperów 'czerwono-niebieskich’. W 53 minucie zamieszanie w polu karnym wykorzystał Czok i było 0-2. W 83 minucie spotkania Raków podwyższył na 0-3 po ładnej akcji piłkę do bramki skierował Bielecki. Wydawało się, że to już koniec goli w tym meczu, jednak 'niebiescy’ w końcówce zagrali skuteczniej i zmniejszyli niekorzystny wynik, najpierw w 87 minucie po ładnym strzale Stanforda na 1-3, a w doliczonym czasie bramkę na 2-3 strzelił Wawrzyńczok.

Z pewnością napawa optymizmem postawa graczy Rakowa przed rundą rewanżową.