Przed meczem w Krakowie.

Jutro SPS Politechnika rozegra kolejne ciężkie wyjazdowe spotkanie. Tym razem nasze siatkarki zagrają w Krakowie z tamtejszą Wisłą. Rywalki zajmują w tabeli obecnie 4 miejsce i do SPSu tracą 4 punkty.

W ostatniej kolejce Wisła musiała się sporo namęczyć, i dopiero po tie breaku pokonała na wyjeździe Legionovie Legionowo. Była to na pewno duża niespodzianka, ponieważ Legionovia jest drużyną okupującą końcówkę tabeli.
Siatkówka (a szczególnie żeńska) rządzi się jednak wlasnymi prawami. Jutrzejszy mecz do łatwych należeć nie będzie, ale kibice liczą na kolejne zwycięstwo. Politechnika ostatni raz przegrała 22 stycznia w Rumii. Pozostałe mecze kończyły się zdecydowanymi zwycięstwami. Bardzo budujące było także zwycięstwo przed dwoma tygodniami w Bełchatowie.
Jak będzie jutro? Zobaczymy. SPS zagra w swoim najmocniejszym składzie, a w ostatnim spotkaniu szczególnie nasze atakujące – Agnieszka Starzyk i Edyta Węcławek pokazały, że są naprawę w wyśmienitej formie. Reszta drużyny także spisuje się bez zarzutów, więc jeśli Wisła nie postawi jutro wyjątkowo trudnych warunków, to punkty powinny przyjechać do Częstochowy..
W pierwszej rundzie SPS wygrał 3:1.

Zestaw par XIX kolejki:
AZS Białystok – Legionovia Legionowo
Piast Szczecin – Sokół Chorzów
MMKS Dąbrowa Górnicza – TPS Rumia
ChTPS Chodzież – AZS Ostrowiec
Skra Bełchatów – SMS I PZPS Sosnowiec
Olimpia Jawor – Start Łódź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *