Wysokie zwycięstwo w Olsztynie.

Koszykarze AZS Politechniki Częstochowa pewnie pokonali w Olsztynie miejscowy AZS UWM Olsztyn 93:50 i wysunęli się na prowadzenie w tabeli. Oto relacja z meczu…

Mecz od początku układał się po myśli trenera Ryszarda Janasa. Co prawda gospodarze na początku rzucili 5 punktów ale było to jedyne na co było ich stać w tej kwarcie. Do końca pierwszej części punkty zdobywali już tylko częstochowianie. Mocna i wysoka obrona powodowała chaos wśród gospodarzy. Piłki najczęściej lądowały na aucie lub w rękach AZS Politechnika, a ci po skutecznych kontrach zdobywali łatwe punkty. Podobnie wyglądała druga kwarta i po 20 minutach gry olsztynianie przegrywali 16:41. Wśród gości najskuteczniej do przerwy rzucał Wojciech Kotlewski (11pkt) i Artur Mrówczyński (10pkt), a dobrą zmianę dał Sławomir Klocek (8pkt).
W drugiej połowie nadal trwał „odjazd” częstochowian. Przewaga rosła z minuty na minutę. Nie pomagały roszady trenera AZS UWM. Postawiona strefa tylko na chwilę dała poprawę ale i na nią Politechnika znalazła szybko receptę: Daniel Pełka i Grzegorz Zadęcki trafili po 2 razy za trzy punkty. Wysoki wynik pozwolił na dużą rotację u podopiecznych trenera Janasa. Przećwiczono kilka wariantów w ataku i w obronie. Mimo tego wynik do końca był „podkręcany” przez bardzo dobrze grającą ekipę z Częstochowy.

AZS UWM Olsztyn – AZS Politechnika Częstochowa 50:93 (5:17; 11:24; 12:23; 22:29)

Karkoszka 3pkt, 6zb, 5as

Oprócz meczu w Olsztynie rozegrano tylko spotkanie w Poznaniu gdzie miejscowa Politechnika pokonała AWFiS Gdańsk 90:79 (18:26; 22:19; 27:22; 23:12). Mecz AZS AŚ Piotrków Trybunalski z AZS AR Lublin został przełożony na inny termin z powodu choroby piotrkowian.