Wywiad z Prezesem Klubu Sportowego Orkan Gnaszyn

Poniżej prezentujemy wywiad z prezesem KS Orkan Gnaszyn – Marcinem Wysockim.

Jak wyglądają przygotowania do rundy wiosennej w Orkanie ?

Do sezonu przygotowywujemy się następująco”
a) dwa razy w tygodniu treningi na hali
b) siłownia również dwa razy w tygodniu
c) basen dwa razy w tygodniu
d) turnieje i sparingi halowe
e) sparingi na boisku
Jesteśmy chyba jednym z nielicznych klubów które korzystają z zajęć na siłowni, pod
okiem instruktorów i chyba jedynym pod względem zajęć na basenie.

Czy w klubie z Gnaszyna nastąpiły jakieś zmiany kadrowe ?

Do klubu powracają Michał Płaczek i Dariusz Brożyna, chciałbym również podkreślić fakt sprowadzenia do drużyny Jana Cianciary którego tylko dzięki pomocy Pana Sławka Glińskiego udało się nam go zatrzymać ponieważ po 6 miesiącach gry w naszym klubie otrzymał propozycje od 4 ligowca z Działoszyna.

Czy zaplanowane są już jakieś sparingi przedsezonowe ?

Sparingi zaplanowane są do końca okresu przygotowawczego, choć pogoda płata nam figle.

Ostatnio dużo się mówiło o turnieju który odbył się na hali „Polonia”. Czy planujecie jeszcze w przyszłości organizować tego typu turnieje ?

I Halowy Turniej „5” piłkarskich Alfa Cup był wspaniale zorganizowaną imprezą sportową na Hali „Polonia” wszystkie drużyny były zadowolone, więc w przyszłym roku doczekamy się drugiej edycji Alfa Cup. Ponadto już w grudniu organizować będziemy pierwszą edycje turnieju Kmicic Cup, przymierzamy się również do zorganizowania turnieju Ogólnopolskiego na stadionie Miejskim przy ulicy Olsztyńskiej (turniej najprawdopodobniej odbędzie się w lipcu albo w sierpniu), lecz wszystko wyjaśni się w kwietniu.

Jakie stawiacie sobie cele w związku ze zbliżającą się rundą wiosenną ?

Cele tylko architektoniczno-budowlane, oraz naszym celem jest jak najlepsze przygotowanie się do rundy wiosennej, a przy takich warunkach treningowych o wyniki można być spokojnym.

Jak wygląda obecna sytuacja finansowa w klubie ?

Osobiście wydaje mi się iż jest nieźle i powoli się polepsza, tylko dzięki ciężkiej pracy zarządu w pozyskiwaniu sponsorów, organizacji festynów jak również wsparcie Urzędu Miasta Częstochowy było bardzo pomocne ( 16000 zł na szkolenie i 5000 zł na remonty, jest to o 7000 zł więcej niż w roku ubiegłym.

Kto będzie sponsorem Orkanu w rundzie wiosennej ?

Sponsorami będą: Alfa, Dospel, Drog Bud, Kmicic, Odlewnie Żeliwa Jerzy Bąk, Pol-Car, MJM, Sanimet i może Unimot Expres, są to firmy które wspierają nas od kilku miesięcy i na pewno będą to robić nadal. Prowadzone są rozmowy z których wynika iż największe środki finansowe przekaże firma Unimot Expres mieszcząca się w pobliżu boiska K.S Orkan.

Czy zarząd klubu K.S OSP Orkan Gnaszyn zgodziłby się na umieszczenie nazwy sponsora w nazwie zespołu ?

Oczywiście że tak, wszystko to zależy od potrzeby danej firmy i jej nakładów na klub. Moja opinia jest taka iż gdyby Orkan był choć w lidze Okręgowej, to było by łatwiej pozyskać głównych sponsorów, a co za tym idzie duże pieniądze. Przy tak ogromnych i bogatych firmach jak Unimot, Dospel, Drog Bud i Wigolen Orkan bez problemu grałby w lidze Okręgowej, do tego zmierzamy.

Podobno stadion klubu z Gnaszyna ma zostać zmodernizowany, jak dało się zauważyć płyta boiska została już zorana, czy są jeszcze inne plany wobec stadionu ?

Od kwietnia ruszają prace mające na celu poprawienie wizerunku terenu klubu, gdzie od lat wysypywano gruz i śmieci. Cały teren będzie wyrównany, zostanie posiana trawa a co za tym idzie boisko główne i dwa treningowe jak również boisko dla naszych najmłodszych pociech z UKS 11. Zostanie naprawione ogrodzenie tak aby uniknąć kradzieży, dewastacji i śmieci, planujemy zrobić boisko do siatkówki plażowej, boisko do koszykówki jak również parking. Do końca kwietnia posiadać będziemy gotowe projekty na budowę szatni i zaplecza socjalnego, projekt wodno-kanalizacyjny i elektroenergetyczny, materiał do budowy dzięki firmie Wienerberger Cegielnie Lębork. Zwracamy się z prośbą do wszystkich fanów i kibiców o pomoc przy pracach ziemnych ponieważ jest to bardzo duży obszar.

Skąd tak mały klub jakim jest Orkan pozyskał środki na modernizację stadionu ?

Biorąc pod uwagę brak szatni, wody, energii pomoc Urzędu Miasta Częstochowy jest niewielka, całą resztę klub zawdzięcza ciężkiej i ambitnej pracy zarządu w pozyskiwaniu sponsorów (setki pism i telefonów).

Kiedy zawodnicy Orkanu będą mieli okazję zagrać na nowej płycie boiska ?

Prawdopodobnie pierwszy mecz na nowej płycie rozegrany będzie dopiero w kwietniu 2006 roku przy trzydziestej rocznicy powstania Klubu Sportowego Orkan.

Czy wiadomo jest już gdzie Orkan będzie rozgrywał mecze „u siebie” w tej rundzie ?

Wszystko wyjaśni się do końca lutego, prowadzimy rozmowy z Urzędem Miasta, Włókniarzem, Włodarem(Dźbów). Wszystko się wyjaśni pod koniec lutego.

Ostatnio dało się zauważyć że na meczach Orkanu pojawia się grupka młodych kibiców którzy głośno dopingują waszych zawodników, czy mógłby Pan nam coś o nich powiedzieć ?

W Gnaszynie powstała wspaniała grupa Fan Clubu kibica Orkan Gnaszyn, która jest z nami na wszystkich spotkaniach piłkarskich, wspaniale i znacząco kibicując naszą drużynę, a na dodatek pomagają przy wszelkich pracach na stadionie, postaramy się aby ta grupa była zadowolona z pracy zarządu i wyników sportowych. Pomagamy im na wszystkie sposoby. Chciałbym skierować dwa słowa do Fan Clubu: „Jesteście wspaniali” .

Jakie są wasze plany na przyszłość ?

Planujemy na jubileusz klubu w roku 2006 (30 lat) ukończyć budowę szatni i zaplecza socjalnego, a wobec tego wywalczyć awans do ligi Okręgowej czego z całego serca życzę naszym wspaniałym zawodnikom.

Dziękuję za rozmowę i życzę wielu sukcesów zarówno sportowych jak i w życiu osobistym.

Chciałbym z całego serca podziękować w imieniu zarządu Fan Clubowi K.S. Orkan, wszystkim wspierającym naszą drużynę i już zaprosić na festyny rekreacyjno-sportowe Kmicic Sport w dniach 1-3 maja które odbędą się na boisku K.S. Orkan przy ul. Osada Młyńska 1 w Częstochowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *