Źródło Kromołów 1-2 Raków Częstochowa (1:1)

KS Częstochowa 3-0 MKS Sławków

Lotnik Kościelec 0-2 Śląsk Świętochłowice

Fotki z meczu Rakowa TUTAJ

bramki: Komar 36′ – Czok 41′, 75′

Na inauguracje rundy rewanżowej do Kromołowa wybrała się ekipa Rakowa. Spotkanie to zapowiadało się na bardzo interesująco, wicelider podejmował lidera rozgrywek. Od pierwszych minut widać było ,że piłkarze Źródła wyślij bardzo zmotywowani i to oni przeprowadzali szereg groźnych ataków. Pierwszą akcje z której mogła paść bramka Raków przeprowadzi dopiero w 23 minucie, kiedy to po ładnym rajdzie Malinowski dośrodkował w pole karne, piłka minęła Czoka i wciąż było bezbramkowo.

Od tego momentu Częstochowianie zaczęli przeważać. Jednak to gospodarze otworzyli wynik pojedynku, w 36 minucie po rzucie rożnym piłkę do bramki Cyrulińskiego skierował głową Komar i było 1-0. Zawodnicy Rakowa momentalnie ruszyli do ataku, to przyniosło rezultat parę minut później, kiedy Malinowski kopiując akcje z 23 minuty dośrodkował w pole karne do nadbiegającego Czoka, który głową skierował futbolówkę w światło bramki. Wynikiem 1-1 zakończyła się pierwsza połowa.

Druga odsłona meczu to znów śmiałe ataki Rakowa, jednak rozbijane przez rosłych obrońców z Kromołowa. W tym okresie gry najlepszą okazje do zdobycia barkami zmarnował Popko, który z 5 metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 75 minucie nie udanie interweniuje gol kiper gospodarzy, do piłki dopada Czok i jest 1-2 dla Rakowa. W tym momencie piłkarze Źródła, nie mający nic do stracenia ruszyli odważnie na bramkę Częstochowian i po strzale jednego z piłkarzy futbolówka zatrzymała się na poprzeczce 'czerwono-niebieskich’, niewiele brakło by pojedynek zakończył remis. Jednak to Raków zatrzymał 3 punkty, dzięki którym ma już sporą przewagę nad wiceliderem.

Źródło: Harasiuk, Buchalik, Komar, Szeląg, Kapias, Psonka, Marek (71′ Dąbrowski), Zachnik, Ostrowski (18′ Stefański, 86′ Zachara), Jarzyński, Szadkowski.

Raków: Cyruliński, Mastalerz, Żebrowski, Jankowski, Ojczyk, Lisowski (60′ Popko), Kołaczyk (88′ Kowalczyk), Przybylski, Bański (84′ Lesik), Malinowski, Czok (90′ Bielecki).

Zwycięstwo KS w pojedynku z MKS Sławków nikogo nie dziwi, ponieważ od pewnego czasu goście przezywają kłopoty i ich występy w rundzie rewanżowej stały pod znakiem zapytania. Częstochowianie po tej kolejce zajmują 4 lokatę i raczej nie zagrożą liderowi w drodze do barażów, w gorszej sytuacji jest MKS, który z dorobkiem 18 punktów zajmuje 12 pozycje i jeżeli szybko nie uporządkuje swojej gry może mieć kłopoty z utrzymaniem w IV lidze.

Skazany na degradację Lotnik podejmował Śląsk zajmujący jedną z czołowych lokat. W tym pojedynku nie było niespodzianek i gospodarze odnotowali 15 porażkę w sezonie.