Kryterium Asów.

Przed nami kolejne, już XXIV Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych. Na torze w Bydgoszczy pojawią się m.in. ubiegłoroczny zwycięzca tej imprezy – Rune Holta, IMP – Grzegorz Walasek oraz inni zawodnicy, których nazwiska na pewno robią wrażenie.

Na torze podobnie jak w ubiegłym roku nie pojawi się Tomasz Gollob, który musiał „zostać” z drużyną. Z udziału zrezygnowali także Piotr Świst oraz Tomasz Chrzanowski. Mimo to lista startowa prezentuje się bardzo okazale i na pewno żadnemu z zawodników zwycięstwo łatwo nie przyjdzie. Jest to także pierwszy indywidualny turniej w Polsce w nowym sezonie i każdy żużlowiec będzie chciał się pokazać z jak najlepszej strony.
My oczywiście kciuki będziemy trzymać za naszych częstochowskich asów – Walaska i Holte. Ten pierwszy zanotował ostatnio całkiem niezłe wyniki w turniejach rozgrywanych w Niemczech. Holta także startował w Niemczech i w rozgrywkach Bundesligi okazał się najlepszy w swojej drużynie (13 pkt.)

Lista startowa 24 Kryterium Asów:

1. Jacek Krzyżaniak (Polonia Bydgoszcz)
2. Grzegorz Walasek (Włókniarz Częstochowa)
3. Krzysztof Kasprzak (Unia Leszno)
4. Rune Holta (Włókniarz Częstochowa)
5. Piotr Protasiewicz (Polonia Bydgoszcz)
6. Mariusz Staszewski (ZKŻ Zielona Góra)
7. Tomasz Jędrzejak (KM Ostrów Wlkp)
8. Robert Miśkowiak (Atlas Wrocław)
9. Robert Kościecha (Lotos Gdańsk)
10. Robert Sawina (Polonia Bydgoszcz)
11. Jarosław Hampel (Atlas Wrocław)
12. Wiesław Jaguś (Aptor Toruń)
13. Andrzej Huszcza (ZKŻ Zielona Góra)
14. Michał Robacki (Polonia Bydgoszcz)
15. Adrian Miedziński (Apator Toruń)
16. Rafał Okoniewski (ZKŻ Zielona Góra)

Kibiców, którzy nie mogą się doczekać weekendowych spotkań pierwszej kolejki sezonu 2005, zapraszaamy już dzisiaj do typowania zwycięzców tych pojedynków. Typujemy od poniedziałku do piątku. Wyniki w niedzielę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *