Nowy rekord !

Tylko kilka dni utrzymał się rekord zdobytych punktów w jednym meczu w Lidze Okręgowej. We wtorek 45 punktów zdobył Ostrowski z Centrum Inkaso, w sobotę o jeden punkt więcej rzucił Sawicki z Kłobucka…

XX kolejka w częstochowskiej Lidze Okręgowej przebiegła bez większych niespodzianek. Najwięcej emocji było w meczu AZS Politechnika z OKS Olesno, gdzie o końcowym wyniku zadecydowała dogrywka. W niej dzięki między innymi dwóm trójkom Janusza Ferenca lepsi okazali się gospodarze.

W Kłobucku miejscowy OSiR podejmował wciąż niepewny miejsca w play-off Monument. Na nic się zdała rewelacyjna forma Sawickiego, który mimo że rzucił ponad połowę punktów swojej drużyny – to jego zespół poniósł porażkę. Lepsi o sześć punktów okazali się goście.

W Myszkowie również nie było niespodzianki. MKK gładko przegrał z wyżej notowanym Centrum Inkaso. co prawda rozpoczęło się od prowadzenia miejscowych 10:4 ale końcówka kwarty jak i cały mecz należał do gości. W trzeciej kwarcie co prawda przewaga Inkaso zmalała do kilku punktów ale zwarcie szeregów przez gości pozwoliło spokojnie dokończyć spotkanie.

Nadspodziewanie dobrze zagrali w końcu młodzi gracze Iskry. W meczu z Mustafem jak zwykle byli skazywani na pożarcie jednak porażka „zaledwie” 18 punktami ujmy im nie przynosi.

Swój mecz spokojnie wygrała ekipa wicelidera Ligi Okręgowej – KS Maskpol. Konopiska nie były godnym rywalem dla podopiecznych Roberta Pęczaka i sam wynik świadczy o przewadze gospodarzy tego spotkania.

W XX kolejce pauzował liderujący i przez nikogo niezagrożony AZS WSZ.