O wszystko?

Już za kilka godzin w Kędzierzynie dojdzie do kolejnego szlagierowego pojedynku. Nie będzie to jednak spotkanie dwóch drużyn, które zajmują w tabeli czołowe pozycje, a lidera z piątym zespołem PLS. Szlagierem można je jednak śmiało określić, ponieważ mecze AZS – Mostostal zawsze wzbudzały, wzbudzają i chyba już zawsze będą wzbudzać ogromne zainteresowanie.

Częstochowianie jako lider jadą na Opolszczyznę po komplet punktów. Jeśli dzisiejsze spotkanie zostanie rozstrzygnięte na korzyść drużyny przyjezdnych, to AZS rundę zasadniczą zakończy na pozycji lidera. Kędzierzynianie jako odwieczni rywale Akademików przez wielu postrzegani są jako zespół, który AZSowi powinien w tym wszystkim przeszkodzić. Czego jednak po gospodarzach dzisiejszego spotkania można się spodziewać? Mostostal zajmuje na razie 5 pozycję mając tylko jedno oczko przewagi nad szóstą Energią Sosnowiec i 3 punkty straty do czwartego Jastrzębskiego Węgla. Przewaga AZSu nad Kędzierzynem wynosi natomiast 16 punktów. Obie drużyny doskonale zdają sobie sprawę z tego, o co dzisiaj grają. Jeśli Mostostal chce się „załapać” na pierwszą czwórkę, to musi wygrać. Jeśli Częstochowianie chcą zakończyć rundę zasadniczą na pierwszej pozycji, to z Kędzierzyna muszą wyjechać jako zwycięzcy.
Jednak patrząc na wyniki obu zespołów w tym sezonie, można śmiało stwierdzić, że faworyt tego spotkania jest tylko jeden. Wszyscy jednak dobrze wiedzą, że mecze AZS – Mostostal rządzą się własnymi prawami. W pierwszej rundzie Akademicy wygrali 3:2.

Początek transmisji z tego spotkania w TV4 o godzinie 13.

Pozostałe spotkania XVII kolejki:
Górnik Radlin – Resovia Rzeszów
Politechnika Warszawa – Jastrzębski Węgiel
AZS Nysa – PZU AZS Olsztyn
Energia Sosnowiec – Skra Bełchatów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *