Play-off’ów nadszedł czas

W najbliższy weekend w Kołobrzegu nasi koszykarze zaczną rozgrywki fazy play-off. Pierwszy mecz w sobotę o 18, a drugi dzień później. Planowana jest transmisja live prowadzona na naszej stronie! Zapraszamy wszystkich kibiców.

Najbliższy rywal TYTAN-ów to także ostatni przeciwnik z jakim przyszło się zmierzyć częstochowianom w rundzie zasadniczej. 23 marca w Kołobrzegu Kotwica wygrała 91:82 głównie dzięki dobrej postawie Dawida Witosa. Trener Urbańczyk po meczu powiedział, że zawiniły w tym także dość dziwne obręcze, które wybijały piłkę. Nie ma jednak co ukrywać, że grając bez Tomka Milewskiego oraz z lekko kontuzjowanym Piotrkiem Trepką szanse na zwycięstwo były niskie i tym bardziej należy docenić fakt, że nasi zawodnicy nawiązali bardzo wyrównaną walkę. Teraz gdy prawdopodobnie zagra obsypany nagrodami przez portal PolskiKosz.pl „Pająk” możemy liczyć na lepszy wynik. Faza play-off rządzi się swoimi prawami i wygranie jednego meczu na wyjeździe jest bardzo dobrym punktem wyjściowym do awansu. U siebie o zwycięstwa będzie już łatwiej, ale trzeba pamiętać, że ostatnia porażka zadecydowała o tym, że w przypadku piątego, decydującego meczu grać będziemy w Kołobrzegu. Póki co należy się jednak skupić tylko na spotkaniach w Kołobrzegu więc teraz trochę statystyki:

W sezonie zasadniczym z 15 rozgrywanych u siebie spotkań Kotwica wygrała 15, przegrywając tylko z Basketem, Albą i Spójnią.

Ostatni klub, który wygrał w Kołobrzegu to właśnie Spójnia, a mecz odbył się 29 stycznia czyli 2 miesiace temu.

Aktualnie klub ma passę dwóch zwycięstw z rzędu, a ostatnio przegrał 12 marca w Zielonej Górze.

W ostatnich trzech meczach najlepszy zawodnik Kotwicy zdobył 90 punktów czyli średnio 30 w każdym.

W pierwsyzm meczu pomiędzy TYTAN-em a Kotwicą w Częstochowie padł wynik 83:81 dla gospodarzy, a punkty wówczas zdobywali:

TYTAN: T.Nogalski 17 (3), M.Saran 12, P.Migała 12, J.Sośniak 10 (2), P.Surówka 9 (1), D.Szynkiel 9 (2), P.Trepka 6, T.Milewski 5 (1), M.Miękus 3, R.Motyl 0

Kotwica: W.Kukuczka 16 (2), G.Radwan 15 (2), Ł.Wichniarz 14 (2), M.Stokłosa 11, M.Flieger 10, A.Bajer 8, S.Nowak 7, M.Juszczak 0, J.Gibalski 0, Ł.Marek 0.

W międzyczasie z Częstochowy odeszli Migała i Miękus, a z Kołobrzegu Marcin Flieger. W tym meczu świetnie zagrał w drużynie Kotwicy Grzegorz Radwan, który do 15 punktów dorzucił 8 zbiórek i 3 bloki w obu elementach był najlepszy na boisku.

W drugim meczu w Kołobrzegu padł wspomniany wcześniej rezultat 91:82 dla Kotwicy, a punkty zdobywali:

Kotwica: D.Witos 34 (1), Ł.Wichniarz 17 (1), S.Nowak 15 (1), R.Małecki 12, G.Radwan 9 (1), M.Juszczak 2, J.Gibalski 2, W.Kukuczka 0, P.Kikowski 0, A.Bajer 0

TYTAN: R.Motyl 23 (1), P.Surówka 18, J.Sośniak 16 (2), T.Nogalski 10 (3), D.Szynkiel 10 (1), M.Saran 4, P.Trepka 1

23 punkty i 9 zbiórek zaliczył Rafał Motylo, który coraz wyraźniej sygnalizuje powrót do wysokiej formy. Paweł Surówka, który był najlepszy w naszej ekipie zanotował 4 asysty, 7 zbiórek i 18 punktów. Najlepszy ze strony gospodarzy był Dawid Witos , który prócz 34 punktów zanotował 5 zbiórek i 7 asyst.

Jak będzie w następnych meczach przekonamy się już wkrótce, a wszystkich kibiców zapraszam do śledzenia aktualnego wyniku na naszej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *