Play-offy czas zacząć

Już jutro i w sobotę rozegrane zostaną mecze I rundy fazy play-off o miejsca 1-8 (do trzech zwycięstw). Częstochowski AZS podejmować u siebie będzie KP Polską Energie Sosnowiec a mecze rozgrywane będą jutro o godzinie 19 i pojutrze o godzinie 17. Więcej o spotkaniu dalej.

Dotychczas w tym sezonie drużyny spotkały się dwukrotnie. Oba mecze wygrali Częstochowianie, więc nie trudno wskazać faworyta weekendowych meczy a także do przejścia dalej do II rundy.

Drużyna KP Polskiej Energii została pozbawiona przed sezonem kluczowych graczy i praktycznie była budowana od początku, dodatkowo zmiana trenera i kłopoty finansowe niekorzystnie wpłynęły na postawę zespołu w obecnym sezonie, bo jak inaczej nazwać VII miejsce z dorobkiem 20 punktów.

Drużyna ma za sobą epizod w tegorocznej Lidze Mistrzów jednak o tym występie kibice jak i zawodnicy chcieliby jak najszybciej zapomnieć.

Podsumowując, runda zasadnicza skończyła się dla Polskiej Energii dosyć szczęśliwie. Mimo znacznych osłabień, a także gry w Lidze Mistrzów, z którą wiązały się dodatkowe wyjazdy i trudne spotkania z najsilniejszymi zespołami Europy (Lokomotiv Belgorod, VFB Friedrichshafen, Iraklis Thessaloniki, Noliko Maaseik) zdołała utrzymać się wśród ośmiu najlepszych drużyn w Polsce, ale wydaje się jednak, że Częstochowski AZS jest zbyt dużą przeszkodą w drodze do najlepszej czwórki.


Zawodnicy KP podczas ostaniego meczu w częstochowie foto: Ł.Kardynał

Program weekendowych spotkań:

piątek
PZU AZS Olsztyn – AZS Politechnika Warszawa (18.00)
Skra Bełchatów – AKS Resovia Rzeszów (18.00)
Pamapol Domex AZS Częstochowa – KP Polska Energia Sosnowiec (19.00)

sobota
Jastrzębski Węgiel – Mostostal Azoty Kędzierzyn Koźle (13.00)
PZU AZS Olsztyn – AZS Politechnika Warszawa (17.00)
Pamapol Domex AZS Częstochowa – KP Polska Energia Sosnowiec (17.00)
Skra Bełchatów – AKS Resovia Rzeszów (17.00)

niedziela
Jastrzębski Węgiel – Mostostal Azoty Kędzierzyn Koźle (15.00)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *