Porażka w meczu na szczycie

W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego tenisistki stołowe AJD Print Cycero Rolnik AZS Częstochowa doznały pierwszej porażki przegrywając z aktualnymi mistrzyniami Polski KTS Tarnobrzeg 1:3.

W środowy wieczór częstochowscy kibice byli przekonani, że z tej konfrontacji zwycięsko wyjdą zawodniczki AZS-u, co mógł potwierdzić pierwszy pojedynek, w którym aktualna mistrzyni Polski Xu Jie pokonała łatwo Kingę Stefańską w setach do 5, 10 i 8, praktycznie mając problemy tylko w trzeciej partii, w której przegrywała 0:3, 2:5 i 8:10 by kolejno zdobyć 4 punkty i wygrać seta.
Kolejny pojedynek nie dostarczył wielu emocji, zdecydowanie lepsza okazała się Chinka reprezentująca barwy Tarnobrzega, Li Qian ograła Yang Xin 3:1 oddając tylko drugiego seta w stosunku 11:13.
Najciekawiej było w trzecim pojedynku gdzie naprzeciw siebie stanęły leworęczna Monika Pietkiewicz i świeżo upieczona wice-mistrzyni Polski Paulina Narkiewicz. Mimo, że spotkanie toczyło się zrywami jednej bądź drugiej zawodniczki mogło się podobać, pierwszy set padł łupem Pietkiewicz 11:3, w drugim przebudziła się reprezentantka AZS-u i wygrała 11:8, trzeci znów wygrała Pietkiewicz 11:8, czwarta partia zaskoczyła wszystkich, bo Paulina Narkiewicz objęła szybkie i wysokie prowadzenie 9:0 i łatwo wygrała seta. Gdy w ostatniej, decydującej odsłonie reprezentantka Tarnobrzega prowadziła 7:2 wydawało się, że zwycięzca może być tylko jeden, skuteczny zryw Pauliny dał jej prowadzenie 9:8 lecz na więcej nie starczyło już sił ani koncentracji.
Największym zaskoczeniem była porażka Xu Jie z Li Qian, co przypieczętowało triumf KTS Tarnobrzeg w tym meczu. Xenia kompletnie nie mogła sobie poradzić z defensywnie grającą rodaczką i zdołała wygrać tylko jednego seta.

AJD Print Cycero Rolnik AZS Częstochowa – TKS Tarnobrzeg 1:3

Xu Jie – Kinga Stefańska 3:0 (11:5, 12:10, 11:8)
Yang Xin – Li Qian 1:3 (6:11, 13:11, 5:11, 8:11)
Paulina Narkiewicz – Monika Pietkiewicz 2:3 (3:11, 11:8, 8:11, 11:2, 9:11)
Xu Jie – Li Qian 1:3 (9:11, 3:11, 11:9, 8:11)