Wyjazd do Legionowa.

W ramach XXIII kolejki Serii B siatkarki SPSu Politechniki zmierzą się na wyjeździe z Legionovią Legionowo. Będzie to na pewno ważne spotkanie dla zawodniczek z Częstochowy, które po 3 ostatnich porażkach spadły na 3 pozycję w tabeli, a od następnej Wisły Kraków mają tylko lepszy stosunek setów.

SPS w ostatniej kolejce można powiedzieć że dosyć pechowo, ale przede wszystkim na własne życzenie przegrał po pięciu setach z Sokołem Chorzów. Częstochowianki w tym spotkaniu nie zagrały na pewno tak jak tego wszyscy oczekiwali. Legionovia w poprzedniej kolejce musiała się pogodzić z porażką. Przegrała na własnym boisku z wiceliderem tabeli – MMKS Dąbrową Górnicza urywające gościom tylko i aż jednego seta. Nasze jutrzejsze rywalki udowodniły jednak w tym meczu, że nigdy się nie poddają i nawet zespoły z czubka tabeli nie są dla nich straszne (w drugiej partii Legionovia przegrała 33:35).
Częstochowscy kibice liczą jutro na zwycięstwo, które jest teraz SPSowi bardzo potrzebne. Chodzi przede wszystkim o układ w tabeli, ale także o atmosferę w drużynie po ostatnich porażkach na pewno troszkę się zepsuła.