18 kolejka A klasy

30 kwietnia (sobota) jest obligatoryjnym terminem dla klubów częstochowskiej A klasy. To właśnie w ostatni dzień kwietnia rozegrana zostanie 18 kolejka rozgrywek. Z początkiem rundy sytuacja w tabeli stała się bardzo ciekawa jednak tak jak się tego można było spodziewać z czasem coraz bardziej się klaruje. Jednak nie zmienia to faktu, że każda z drużyn ma jeszcze wiele do udowodnienia. Tym razem najciekawiej zapowiadają się spotkania w Olsztynie i Szczekocinach.

18 kolejka – 30 kwietnia (sobota), wszystkie mecze o godz.17:00

Płomień Kuźnica Marianowa – Warta Zawada
Spotkanie lidera rozgrywek z drużyną Warty może mieć tylko jednego faworyta. Nie należy jednak zapominać, że beniaminek z Zawady jest bardzo niewygodnym przeciwnikiem i urwał już punkty nie jednej wyżej notowanej drużynie.

Sokół Olsztyn – Kamienica Polska
Zdecydowanie jest to spotkanie kolejki. Zarówno jedna jak i druga drużyna nie doznały jeszcze wiosną porażki i obie mierzą wysoko w obecnych rozgrywkach. Nie można w tym spotkaniu wykluczać żadnego scenariusza. Olsztynianie będą chcieli odzyskać stracone w Zawadzie punkty, z kolei Kamienica chcąc liczyć się w walce o awans nie może sobie pozwolić na porażkę, także wynik jest sprawą otwartą i emocji z pewnością nie zabraknie.

Piast Przyrów – Polonia Poraj
Walczącej o awans Polonii tym razem przyjdzie zmagać się o punkty na ciężkim terenie w Przyrowie. Przyrowianie w ostatniej kolejce przywieźli punkt z Rzerzęczyc, więc z pewnością i tym razem także będą chcieli urwać punkt rywalowi.

Sparta Szczekociny – Częstochówka
Spotkanie to nie będzie miało większego wpływu na toczącą się walkę o awans. Obie drużyny grają w tym sezonie w kratkę, przeplatając zwycięstwa słabszymi spotkaniami. Mimo to w meczu tym zmierzą się drużyny o zbliżonym potencjale kadrowym i tutaj wynik także jest sprawą otwartą, choć większe szanse daje się gospodarzom.

Orkan Gnaszyn – Orkan Rzerzęczyce
Żadna z drużyn nie ma już szans włączyć się do walki o stawkę, tak więc wynik jest sprawą jedynie prestiżową. Mimo to więcej atutów jest po stronie piłkarzy z Gnaszyna. Zwycięstwo drużyny z Rzerzęczyc byłoby sporą niespodzianką.

Olimpia Huta Stara – Błękitni Aniołów
Olimpia staje przed szansą zdobycia kolejnych 3 punktów. Tym razem będzie to o wiele prostsze, ponieważ do Huty Starej przyjeżdża ostatnia drużyna tabeli – Błękitni. Pamiętać jednak należy, że zespół z Aniołowa poczynił pewne postępy, przegrywając 2 ostatnie spotkania zaledwie 0:1.

Kolejna seria spotkań już we wtorek – 3 maja!

Zapraszamy do Typera Piłki Nożnej, gdzie twa zabawa w typowanie spotkań IV ligi, Ligi Okręgowej i A-klasy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *