Czy słuszna decyzja??

Decyzją Wydziału Rozgrywek PZPS siatkarze Delic-Polu nie awansowali do I ligi B. Częstochowski zespół ukarano walkowerem. W ten sposób rywalizacja skończyła się wynikiem 3:2 dla zespołu z Ozorkowa. Czy decyzja jest słuszna??

Siatkarska stona www.siatka.org podaje:

„Decyzją Wydzialu Rozgrywek PZPS drużynę Delic-Pol Częstochowa ukarano walkowerem za niestawienie się na ostatni mecz fazy play-off w Ozorkowie. Tym samym Bzura Ozorków awansowała do serii B pierwszej ligi.

Przypomnijmy, że piąty finałowy mecz play-off w grupie 2 II ligi mężczyzn nie odbył się. Klub z Częstochowy wysłał na 3 godziny przed spotkaniem faks do PZPS oraz do Ozorkowa, w którym poinformował, iż ze względu na zły stan Jana Pawła II drużyna nie przybędzie na mecz. Siatkarze z Częstochowy liczyli się z możliwością przegrania spotkania walkowerem, i tak też zdecydował Wydział Rozgrywek.

Tak więc Bzura Ozorków uzupełni grono benimanków serii B I ligi. Oprócz Bzury awansowały drużyny AZS II UWM Olsztyn, Enrgetyka Jaworzno oraz Olimpii Sulęcin.”

Czy decyzja Wydziału Rozgrywek PZPS jest słuszna?? Myślę, że Wydział Rozgrywek powinien wziąć pod uwagę istniejącą sytuację i nie rozstrzygać zawodów sportowych u siebie na górze, a pozwolić zawodnikom rozstrzygnąć rywalizację na boisku. Czyżby drużyna z Ozorkowa jest faworyzowana??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *