I Liga Akademicka

W kolejnej rundzie rozgrywek I LAK koszykarze AZS Politechnika Częstochowa wygrali oba spotkania. Pozostałe mecze zostały odwołane. Tabela oraz komunikat Zarządu Głównego dalej…

Jak już informowaliśmy podopieczni trenera Ryszarda Janasa wygrali swoje spotkania w piątek w Gdańsku i w sobotę w Koszalinie. Dzięki tym zwycięstwom praktycznie zapewnili sobie pierwsze miejsce po sezonie zasadniczym. W I rundzie play-off częstochowianie prawdopodobnie zmierzą się z AWFiS gdańsk, które zajmuje 8 miejsce i na tej pozycji powinno zakończyć sezon. W tej rundzie gra sie do dwóch zwycięstw.
Pozostałe dwa spotkania zaplanowane na niedzielę i poniedziałek nie odbyły się ze względu na żałobę narodową i odbędą się w nieustalonym jeszcze terminie.

VI KOLEJKA 01-02.04.2005 (PIĄTEK – SOBOTA)
AWFiS Gdańsk – AZS Polit. Częstochowa 61 : 74 (15:9, 13:27, 16:22, 17:16)
AZS Polit. Koszalin – AZS Polit. Częstochowa 71 : 82 (19:13, 17:17, 23:15, 12:37)

Zawody z dni 03.04(NIEDZIELA) i 04.04.2005(PONIEDZIAŁEK) w związku z żałoba zostały odwołane

9. AZS UWM Olsztyn 0-11 0,000 706:1041

Zarząd Główny informuje, że Akademickie Mistrzostwa Europy odbędą się w tym roku w dniach 28.06-02.07.br. w Gorzowie Wielkopolskim. EUSA otrzymała informację o planowanym udziale w tych zawodach dwóch drużyn z naszego kraju. Prawo startu w Akademickich Mistrzostwach Europy otrzymają zwycięzca i zdobywca drugiego miejsca z I LAK w sezonie 2004/2005.