G.K.S. Szombierki Bytom 0-1 Raków Częstochowa (0:1)

Slavia Ruda Śląska 2-1 KS Częstochowa

Fotki z meczu Rakowa TUTAJ

• Filmik autorstwa RKS_fan-a do sciągnięcia tylko dla zarejestrowanych w dziale download

Bytom 09.04.05 godz.16:00

Mecz lidera rozgrywek Rakowa Częstochowa z jedenastą w tabeli przed tą kolejką drużyną Szombierek zapowiadał się niezwykle emocjonująco ponieważ drużynie ze ,,Świętego miasta’’ zawsze grało się trudno z ,,zielonymi’’ (mimo wcześniejszych trzech zwycięstw na tym stadionie w poprzednich latach).Rozpoczęcie meczu poprzedziła minuta ciszy za zmarłego Ojca Świętego. Kiedy cały stadion zamilkł kibice Rakowa którzy zjawili się na tym meczu w liczbie około 100 osób odpalili race w kształcie krzyża, podobnie zrobili kibice gospodarzy z ogni wrocławskich. Mecz oba zespoły zaczęły dość nerwowo i mało było składnych akcji z obu stron. Pierwsza składna akcja piłkarzy spod Jasnej Góry zakończyła się zdobyciem bramki. Doskonałe podanie od Tomka Czoka wykorzystuje w 20 minucie Piotrek Malinowski. Po objęciu przez Częstochowian prowadzenia, mecz po raz kolejny się wyrównał. Minutę przed zakończeniem spotkania po wykonywanym przez ,,medalików’’ rzucie rożnym Tomasz Czok nie trafia głową z około 4 metrów do pustej bramki. Rezultatem 0:1 dla gości zakończyła się pierwsza połowa pojedynku.

Wraz z gwizdkiem sędziego rozpoczynającym drugą połowę spotkania dopingować swoje zespoły zaczęli kibice.(W czasie pierwszej połowy nie było dopingu ze względu na uczczenie śmierci Papieża). Piłkarze czerwono-niebieskich pomiędzy 50 a 60 minutą spotkania stworzyli sobie trzy dogodne sytuacje ,których nie udokumentowali bramkami. Warty odnotowania jest fakt ,ze kibice Rakowa jak i Szombierek zaczęli wspólnie skandować ,,KAROL WOJTYŁA’’ Pod koniec meczu piłkarze z Bytomia trafiają futbolówką w słupek. Końcówka spotkania staje się nerwowa ,ale piłkarze Rakowa dowożą trzy punkty do końca.

Kościelec O9.04.05 godz.16:00

Nie było niespodzianki w meczu ostatniej drużyny w tabeli Lotnika Kościelec ,z drużyną wicelidera GKS Tychy. Wygrali goście 4:2,ale zwycięstwo nie przyszło im łatwo ponieważ grająca ambitnie drużyna z Kościelca zdołała strzelić Tyszanom dwie bramki.

Ruda Śląska 09.04.05 godz.16:00
    Slavia; Ruda Śląska 2-1 KS Częstochowa

Niespodzianką zakończył się mecz w Rudzie Śląskiej ,gdzie tamtejsza Slavia wygrała z czwartym w tabeli Stradomiem Częstochowa 2:1.Po tym zwycięstwie piłkarze z Górnego Śląska awansowali na 7 miejsce w tabeli ,a goście utrzymali czwartą pozycje.