Akademickie Mistrzostwa Polski „Politechnik”

Od 30 kwietnia do 2 maja br., w Rzeszowie odbywały się Akademickie Mistrzostwa Polski „Politechnik” w tenisie stołowym. W zawodach wzięło udział 14 Politechnik, w tym 13 zespołów męskich i 12 damskich.

W turnieju drużynowym bezkonkurencyjni byli zawodnicy i zawodniczki z Politechniki Śląskiej, którzy zdobyli dwa złote medale. W finale mężczyzn studenci z Gliwic pokonali Politechnikę Gdańską 4:2. W meczu o trzecie miejsce AGH Kraków pokonało Politechnikę Krakowską 4:0. W finale kobiet studentki ze Śląska pokonały reprezentantki Politechniki Poznańskiej 4:2. Trzecie miejsce zajęła Politechnika Warszawska wygrywając z Politechniką Gdańską 4:2.

W turnieju indywidualnym, wśród mężczyzn, doszło do małej niespodzianki. Faworyzowany Karol Szotek (Politechnika Śląska) odpadł w ćwierćfinale ulegając Kamilowi Zielińskiemu (Politechnika Poznańska) 3:0. Zawody wygrał Marcin Czerwiński (Politechnika Gdańska) pokonując w finale Rafał Utylskiego (AGH Kraków) 3:0. W meczu o trzecie miejsce Kamil Zieliński pokonał Grzegorza Czapkę (Politechnika Wrocławska) 3:1.

W ćwierćfinale turnieju indywidualnego odpadł Paweł Gąsiorski (Politechnika Częstochowska) ulegając Rafałowi Utylskiemu 3:1. Po tej porażce Gąsiorski zdołał jeszcze pokonać dwóch zawodników i dostał kolejną szansę walki o medal. Niestety, na jego drodze stanął Kamil Zieliński, który pokonał naszego zawodnika 3:1. Ostatecznie Paweł Gąsiorski został sklasyfikowany na miejscach z przedziału 5-6, wraz z Bartoszem Kwodawskim (Politechnika Śląska).

W rywalizacji pań pewnie złoty medal zdobyła Monika Perzyna (Politechnika Warszawska). W finale warszawianka pokonała Martę Łańkę (AGH) 3:0. Brązowy medal wywalczyła Joanna Kleczewska (Politechnika Łódzka) wygrywając z Anna Świtałą (Politechnika Opolska) 3:1.

Politechnika Częstochowska miała pecha w losowaniu. W rywalizacji grupowej natrafiła od razu na 3-4 drużynę MP. Nasi zawodnicy nie weszli do czołowej ósemki mistrzostw, ale w turnieju pocieszenia radzili sobie znakomicie, wygrywając cały turniej i ostatecznie zdobywając 9 miejsce.