Grand Prix Częstochowy

Wczoraj na częstochowskim torze speedrowerowym odbyło się Grand Prix Częstochowy na otwarcie cyklu IMP. Zawody wygrał zawodnik Szawera Leszno – Marcin Szymański. Częstochowianie – Tomasz Włodarczyk i Konrad Piętak uplasowali się odpowiednio na piątej i szóstej pozycji.

Marcin Szymański z Szawera Leszno potwierdził swoją dominację w Polskim speedrowerze. W finale turnieju w Częstochowie zdobył 14 punktów. Również 14 oczek zdobył jego klubowy kolega Marcin Skowronek. Jakby tego było mało trzecie i czwarte miejsce zajęli ich koledzy z drużyny – Przemek Kwapich i Maciek Ganczarek. Częstochowianie wypadli średnio – Tomasz Włodarczyk zajął piąte miejsce a Konrad Piętak był szósty.

Zawody rozpoczęły się od rundy eliminacyjnej w której zawodnicy walczyli w dwóch 13-osobowych grupach. Z każdej z nich do finału awans uzyskiwało 8 najlepszych zawodników. W pierwszej z grup doskonale rade dawał sobie piąty junior świata Marcin Paradziński. W czterech wyścigach zgromadził 10 punktów co pozwoliło mu na zwycięstwo w tej eliminacji. Awansował także Konrad Piętak i Marcin Szymański. Szymański zdobył 9 punktów. Był także niesprawiedliwie wykluczony co spowodowało zajęcie przez niego drugiego miejsca. Do wielkiego finału z ekipy Lwów awansowali także Tomasz Włodarczyk i Daniel Ordon. Niespodziewanie odpadli tacy zawodnicy jak Krzysztof Kowalski, Karol Majer i Radek Sieradzki. Drugi z półfinałów zakończył się zwycięstwem Denisa Augustyńskiego (9 pkt) przed Przemkiem Kwapichem (8 pkt) i Przemkiem Bińkowskim (8 pkt). W tej grupie konieczne było rozegranie wyścigu barażowego w którym jeden z czterech startujących zawodników musiał pożegnać się z udziałem w finale. Zawodnikiem tym okazał się Paweł Cegielski i pozostała mu jedynie rola rezerwowego w finale. Turniej finałowy należał do piątki zawodników. Byli to Szymański, Kwapich, Skowronek, Włóodarczyk i Ganczarek. Prezentowali oni dość równą i wysoką formę. Przed ostatnią serią Prowadził niepokonany Marcin Szymański przed Kwapichem i Skowronkiem którzy odstawali od niego jedynie o 1 punkt. Wszyscy oni spotkali się w wyścigu 19. Wygrał go skowronek przed Szymańskim i Kwapichem. Po 20 wyścigach konieczne było rozegranie dwóch biegów barażowych. O trzecie miejsce rywalizowali Ganczarek I kwapich. Zwyciężył ten drugi wygrywając start i prowadząc już do mety. W wyścigu o pierwsze miejsce Marcin Szymański po przegranym starcie wyprzedził na pierwszym okrążeniu Marcina Skowronka i zapewnił sobie wygraną w Grand Prix Częstochowy.