Ksobiak czwarty po szosach zagłębia

Zła pogoda nie przeszkodziła krajowej czołówce kolarzy w rywalizacji w ogólnopolskim wyścigu kolarskim „Szosami Zagłębia”. Na starcie nie zabrakło również reprezentantów częstochowskiego Pagedu MBK Scout.

W pierwszym, sobotnim etapie zawodnicy mieli do pokonania 25 rund po 3600 m. Co pięć okrążeń kolarze, którzy byli najszybsi na „kresce” otrzymywali kolejno 5,3,2,1 punktów. Na pozostałych finiszach do zdobycia były 2 i 1 punkt. Ostatnie okrążenie punktowane było podwójnie (10,6,4,2). Najwięcej oczek udało się zgromadzić Marcinowi Gębce (DHL Author). Drugi był Artur Krzeszowiec z grupy Amore e Vita, a trzeci Daniel Czajkowski reprezentujący barwy PSB Atlas. Miejsce tuż za podium przypadło kolarzowi Pagedu – Bartłomiejowi Ksobiakowi.
W drugim dniu kolarze przenieśli się z Dąbrowy Górniczej, a miejscem niedzielnych zmagań stały się ulice Sosnowca. Był to etap kończący cały wyścig. Z powodu trudnych warunków atmosferycznych skrócono dystans z planowanych 40 okrążeń do 30, po 2300 m każde. Zasady przyznawania punktów były takie same jak na pierwszym etapie. Zasady przyznawania punktów były takie same jak na pierwszym etapie. Tym razem najlepszy z całej stawki okazał się Artur Krzeszowiec, który dzięki wygranej uplasował się na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej całego wyścigu. Drugi był Daniel Czajkowski, a trzeci Marcin Gębka. Po raz kolejny czwartą pozycję zajął Bartek Ksobiak z częstochowskiej grupy.

Poniżej prezentujemy czołową szóstkę klasyfikacji końcowej:

1. Artur Krzeszowiec (Amore e Vita Beretta) 51 pkt

2. Marcin Gębka (DHL Author) 41

3. Daniel Czajkowski (PSB Atlas) 40

4. Bartłomiej Ksobiak (Paged MBK Scout) 28

5. Łukasz Podolski (PSB Atlas) 13

6. Mateusz Mróz (Amore e Vita Beretta) 12

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *