Mermer ósmy na Słowacji

W piątek i sobotę areną zmagań kolarzy stały się słowackie szosy. W dobrej, międzynarodowej obsadzie nie zabrakło zawodników częstochowskiego Pagedu MBK Scout.

W piątek mieli do przejechania blisko 190 km w wyścigu GP Jamp. Zwycięzcą został reprezentant Kazachstanu, Andrey Mizourov. Nasi zawodowcy jechali raczej spokojnie i nie zajęli miejsca w czołowej dziesiątce. W sobotę, na dystansie 162 km dobrze spisał się częstochowianin Krzysztof Mermer, który zajął ósme miejsce w GP Kooperativa. Zwyciężył inny z Polaków, Piotr Przydział, aktualnie reprezentujący barwy DHL Author. Obydwa te wyścigi były punktowane do rankingu UCI (Międzynarodowej Unii Kolarskiej). Jeszcze dziś czeka kolarzy kolejny sprawdzian, także na terenie Słowacji. W GP Velka Cena Palma do przejechania mają kolarze 171 km i liczymy na to, że któryś z naszych zawodników odegra w tym wyścigu znaczącą rolę. Grzegorz Gronkiewicz, dyrektor sportowy Paged MBK Scout potwierdza, że forma zawodników ciągle idzie w górę, więc bądźmy dobrej myśli.