Pora na rewanż

Jutro meczem z Apatorem Toruń nasi żużlowcy rozpoczną rundę rewanżową. Przed tygodniem w Toruniu górą byli gospodarze, którzy po wyrównanej walce wygrali 47:43. Jutrzejszy mecz, który odbędzie się o godzinie 17 na stadionie przy ul. Olsztyńskiej zapowiada się równie emocjonująco.

Przed sezonem toruńskie Anioły były raczej skazywane na walkę w dole tabeli. Dość nieoczekiwanie na półmetku rozgrywek zasadniczych Apator jest samodzielnym liderem. W drużynie, w której oprócz Jasona Crumpa, Wiesława Jagusia i utalentowanych juniorów trudno było szukać pewniaków do regularnego przywożenia punktów wszystko idzie jak do tej pory wzorowo. Crump jest najlepszym zawodnikiem ligi, a starszy z Jagusiów jest w najlepszej trójce Polaków. Para juniorska Ząbik-Miedziński ustępuje minimalnie tylko juniorom z Tarnowa jednak wśro Jaskółek trudno szukać innych wartościowych juniorów jakim jest w Apatorze Marcin Jaguś. Drobne punkty przywożą także Puszakowski i Smith, a że kontuzję omijają Toruń to tamtejsi kibice mogą być niezmiernie zadowoleni z poczynań ekipy Jana Ząbika.

Ze strony częstochowskiej liczyć można głównie na Ryana Sullivana. Australijczyk w tym sezonie znów spisuje się wybornie, a na torze w Częstochowie trudno mu znaleźć pogromcę. Spokojni możemy chyba być także o postawę Walaska i Holty, obaj bowiem do tej pory gwarantowali jazdę na wysokim poziomie. Największą niewiadomą jest Sławek Drabik, który wczoraj na turnieju w Ostrowie spisał się bardzo słabo. Dobrze za to pojechał Sebastian Ułamek, który obecny sezon ma bardzo pechowy. Pewne wydaje się natomiast, że nasi juniorzy nie będą mieli czego szukać w starciach z młodzieżowcami z Torunia. Podopiecznych Jana Krzystyniaka czeka jutro ciężki bój, jednak atut włąsnego toru powinien wystarczyć. Ważne jednak jest by wygrać wyżej niż czteroma oczkami, bo wtedy na nasze konto trafi punkt bonusowy.

Prawdopodobne składy:

Apator Adriana Toruń:
1. Wiesław Jaguś
2. Marcin Jaguś
3. Jason Crump
4. Andy Smith
5. Mariusz Puszakowski
6. Karol Ząbik
7. Adrian Miedziński

CKM Włókniarz Częstochowa:
9. Ryan Sullivan
10. Sławomir Drabik
11. Grzegorz Walasek
12. Sebastian Ułamek
13. Rune Holta
14. Mateusz Szczepaniak
15. Michał Ciura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *