Srebrny medal MPPK!

Częstochowska para w składzie Konrad Piętak, Tomasz Włodarczyk i Marcin Małolepszy sięgnęła w niedzielę po srebrny medal Mistrzostw Polski Par Klubowych. Turniej rozgrywany był na torze w Częstochowie. Złoto zdobyła ekipa Szaweru Leszno, a brązowy medal przypadł drużynie z Gniezna.

Częstochowianie zaczęli zawody od remisu z parą Bydgoską. Bydgoszczanie startowali z wewnętrznych pól startowych ale nie zdołali wygrać startu z Tomaszem Włodarczykiem. O trzecią pozycję przez całe 4 okrążenia walczył Konrad Piętak ale na linii mety zameldował się o kilkanaście centymetrów za Robertem Szymczakiem. W drugiej serii startów Lwy za przeciwników mieli ekipę Sparty Wrocław. Z drugiego pola startowego dość szybko wyszedł Radek Handke ale skoncentrował się na trzymaniu swojej lokaty i zarazem blokowaniu Piętaka, co pozwoliło Włodarczykowi bezpiecznie dojechać do mety na prowadzeniu. W kolejnym wyścigu Częstochowianie stali przed trudnym zadaniem zdobycia punktów z zewnętrznych pól startowych. A rywalami gospodarzy była para z Leszna – do tej pory niepokonana. W tym wyścigu doskonałym startem popisał się Konrad Piętak który z czwartego pola wysforował się na drugą lokatę. Tempo wyścigu było umiarkowane a Włodarczyk musiał przez cały czas odpierać ataki Marcina Szymańskiego. Po tym remisie Częstochowianie wygrali z parą Tornada Poniec w stosunku 4:2 i zajmowali 3 miejsce w klasyfikacji generalnej. W przedostatniej serii wyścigów Lwy zmierzyły się z ekipą Orła Gniezno. Po wykluczeniu Marcina Puka, w powtórce wyścigu Paweł Kozłowski dał się wyprzedzić na dystansie Tomaszowi Włodarczykowi, po czym pilnował drugiej lokaty. Na koniec pozostał gospodarzom wyścig ze Śląskiem Świętochłowice. W nim Częstochowianie doskonale wyszli spod taśmy i nie oddali podwójnego prowadzenia już do samej mety. To zwycięstwo dało Częstochowianom srebrny medal.

Klasyfikacja końcowa:
1. Szawer Leszno – 26pkt
2. Lwy Częstochowa – 23pkt
3. Orzeł Gniezno – 20pkt
4. Sparta Wrocław – 19pkt
5. BTSS Bydgoszcz – 16pkt
6. Tornado Poniec – 16pkt
7. Śląsk Świętochłowice – 6pkt

W sobotę na torze w Żołędowie odbywała się podobna impreza, jednak w wydaniu juniorskim. Częstochowianie wypadli słabiej niż starsi koledzy w niedzielę, zajmując ostatecznie 7 pozycję.
Medale zdobyły ekipy TSŻ Toruń (złoto), Pagart Rawicz (srebro) oraz miejscowy zespół Mustang Żołędowo.

Fotorelacja z imprezy w Częstochowie wieczorem na stronie.

informacje na temat drużyny Lwów na stronie: www.lwy.rune.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *