Znamy rywali.

W dniach 26-29 maja w Radomiu odbędą się XXIII Mistrzostwa Polski Politechnik w koszykówce mężczyzn. Złotego medalu z 2003 roku bronić będą zawodnicy AZS Politechniki Częstochowa. Dziś rozlosowano podział na grupy tego turnieju.

W tym roku chęć udziału w MP zgłosiło aż 17 uczelni. Podopieczni Ryszarda Janasa trafili do Grupy C i zmierzą się z Politechnikami z: Opola, Wałbrzycha i Łodzi. Drużyny te nie są faworytami ale na pewno nie będzie łatwo. Politechnika Opole gra z I Lidze Akademckiej i w tym sezonie dwukrotnie wysoko uległa częstochowskiej drużynie: 95:37 i 106:71. Ekipy z Wałbrzycha i Łodzi to wielka niewiadoma dlatego nie można ich zlekceważyć. Oba miasta miały w tym sezonie swoich przedstawicieli w I lidze i na dzień dzisiejszy ciężko powiedzieć, czy któryś z pierwszoligowców przypadkiem nie wystąpi w tej imprezie.
Wydaje się, że „grupą śmierci” jest Grupa D w której zagra m.in: gospodarz i główny faworyt mistrzostw – Politechnika Radom (I liga), Politechnika Gdańsk (II liga) i srebrny medalista z 2003 roku – Politechnika Poznań.
Oprócz radomian i częstochowian faworytem będzie Politechnika Koszalin, którą zapewne wzmocnią zawodnicy z Era Basket Liga.
Zasady dalszej rywalizacji nie są jeszcze znane.

Grupa A
1. Politechnika Koszalińska
2. Politechnika Warszawska
3. Politechnika Białostocka
4. Politechnika Szczecińska

Grupa B
1. Politechnika Krakowska
2. Politechnika Rzeszowska
3. Politechnika Śląska Gliwice
4. Politechnika Wrocławska

Grupa C
1. Politechnika Opolska
2. Politechnika Częstochowska
3. ZOD Polit. Wr. Wałbrzych
4. Politechnika Łódzka

Grupa D
1. Politechnika Radomska
2. Politechnika Poznańska
3. Politechnika Gdańska
4. AGH Kraków
5. Politechnika Lubelska

Zanim odbędą się MP czekają nas jeszcze ostateczne rostrzygnięcia w I Lidze Akademickiej. Mecz rewanżowy w ramach 1/4 finału LAK pomiędzy AZS Politechnika Częstochowa a AWFiS Gdańsk odbędzie się 16 maja (poniedziałek) o godzinie 12 w hali Politechnik. Turniej Final Four odbędzie się prawdopodobnie w Częstochowie w dniach 21-22 maja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *