Parkitny i Lech ze złotem!

Dariusz Parkitny i Jarosław Lech zdobyli złoty medal na Akademickich Mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej, które odbyły się w Gdańsku. Trochę gorzej spisały się nasze panie…

W sumie w trzech etapach wzięło udział 103 par żeńskich i aż 127 męskich. Do Gdańska zakwalifikowały się po 32 pary. Tym bardziej cieszy postawa naszych zawodników, a zwłaszcza złoty medal naszej eksportowej męskiej dwójki.
Jednak nie zanosiło się na taki sukces. Para Parkitny – Lech swój pierwszy sobotni pojedynek przegrała. Druga porażka powodowała, że musieliby wracać do domu! Jak się okazało były to złe miłego początki. Już do końca turnieju nie było mocnych na częstochowian. W finale w dwóch setach pokonali oni parę Matusiak – Krymarys z Uniwersytetu Łódź.
W finale kobiet w dwóch setach Agata Łaz i Justyna Michoń (Politechnika Śląska Gliwice) odprawiły Marzenę Solską i Martę Jonak (Politechnika Opolska). Nasze obie żeńskie pary spotkały się w meczu o ósemkę. Agnieszka Starzyk i Jolanta Sokalska (Politechnika) prowadziły 18:16 ale końcówka należała do Oli Król i Anity Feć (AJD) i one wygrały. Na tym etapie grano jednego seta do 21 punktów. W meczu o wejście do półfinałów Król – Feć swój mecz przegrały.
W klasyfikacji uczelni wśród kobiet wygrał Uniwersytet Warszawski, a wśród mężczyzn Uniwersytet Łodź przed Politechniką Częstochowa.