Spore zmiany.

Dużo zmian zafundował nam na przyszły sezon Zarząd PZPS w rozgrywkach ligowych w siatkówce…

Od nowego sezonu zmienione będą nazwy klas rozgrywkowych. Dotychczasowe Serie B zostają zmienione zostały na I Ligę Kobiet/Mężczyzn. Seria A kobiet nazywać się będzie LSK – Liga Siatkówki Kobiet. U mężczyzn nazwa zostaje taka sama: PLS – Polska Liga Siatkówki.

Teraz o punktacji. We wszystkich ligach wprowadza się „nowy” system punktacji. Od jakiegoś czasu w PLS mieliśmy system włoski. Teraz będzie on wprowadzony we wszystkich rozgrywkach ligowych kobiet i mężczyzn. A więc: 3 pkt. – za zwycięstwo 3:0 lub 3:1; 2 pkt. – za zwycięstwo 3:2; 1 pkt. – za porażkę 2:3; 0 pkt. – za porażkę 1:3 lub 0:3.

W rozgrywkach I Ligi (dawna Seria B) występować będzie po 14 drużyn czyli tak jak dotychczas. Istnieje możliwość dokooptowania piętnastej drużyny – SMS. U kobiet sezon się kończy po 26 kolejkach. U mężczyzn po rundzie zasadniczej o awansie do PLS będą decydować rozgrywki play-off. Awansuje zwyciężca I Ligi a drugi zespół gra w barażach z przedostatnim zespołem PLS/LSK.

Z I Ligi w przyszłym sezonie spadają cztery drużyny a z II Ligi awansują tylko dwie. I tak będzie również za rok. Ma to na celu zmniejszenie docelowo I Ligi do 10 zespołów.

Rozgrywki I Ligi Kobiet w sezonie 2005/06 rozpoczną się 21 września natomiast I Liga Mężczyzn ruszy 1 października.

Jak widać zmiany te dotyczą bezpośrednio tylko siatkarek SPS Politechnika Częstochowa i częściowo siatkarzy Delic-Pol Norwid. Tym ostatnim będzie po prostu ciężej o awans w przyszłym sezonie do I Ligi Męskiej…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *