Szata i Gołda najlepsi

28 czerwca br., odbył się pierwszy turniej tenisa stołowego z cyklu „Wakacje z rakietką”. W zawodach organizowanych przez Podokręgowy Związek Tenisa Stołowego w Częstochowie, udział wzięło 14 zawodników z województwa śląskiego. W kategorii szkół podstawowych bezkonkurencyjny był Kacper Gołda (SP nr 49 w Częstochowie), który wygrał wszystkie pojedynki bez straty seta. Drugie miejsce zajął Adam Ramenda (SP w Kaniowie), a trzecie Tristan Brzeźiński (Katolicka SP w Częstochowie).

W najstarszej kategorii, gdzie grali zawodnicy uczęszczający do gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych, zwyciężył 14-letni Łukasz Szata (Gimnazjum nr 3 w Zawierciu). Szata w finale pokonał Pawła Pilawskiego (ZSPS Katowice) 3:0 (7, 9, 8). Trzecie miejsce zajął Andrzej Bardziński (Gimnazjum nr 1 w Brzezinkach).