Taekwondo ITF

Kilkanaście medali zdobyli zawodnicy z naszego regionu w mistrzostwach Polski w taekwondo ITF, które rozgrywano w Wieluniu..Do zawodów zakwalifikowało się 141 zawodników, w tym reprezentanci Dragona Janów i Częstochowskiej Akademii Taekwondo, która organizowała organizowała.

Aż cztery medale zdobyła Martyna Kisiel z Dragona. Zawody rozpoczęła od zwycięstwa w konkurencji układów I dan (czarne pasy). W walkach dotarła do finału, gdzie przegrała z Anną Szczecińską z Tornado Szczecin. Janowianka dołożyła jeszcze po brązowym medalu w konkurencjach technik specjalnych i testów siły.

Zdzisław Synoradzki w konkurencji walk w kategorii +80 kg wywalczył trzecie miejsce.

Same brązowe krążki odbierali zawodnicy CzAT. – Największy sukces to trzecie miejsce męskiej drużyny z walkach – mówi trener Jacek Wąsik. – Wystawiliśmy praktycznie samych juniorów, którzy rywalizowali z seniorami. Pewien zawód to występ Oli Nowak, zdobyła brąz w walkach, a liczyliśmy na tytuł mistrzowski.

Pozostałe medale dla Akademii: drużynowe walki kobiet, drużynowe walki mężczyzn, drużynowe układy mężczyzn, Kamil Klimaszewski (walki), Karolina Dudzińska (walki i układy KUP).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *