Znamy rywali na AME.

We wtorek Francja, a w czwartek Chorwacja będą rywalami koszykarzy AZS Politechnika Częstochowska na Akademickich Mistrzostwach Europy, które dziś rozpoczynają się w Gorzowie Wielkopolskim.

Do turnieju zgłosiło się 12 zespołów (w tym dwa z Polski). Nie dojechała ekipa z Estonii. Podopieczni Ryszarda Janasa i Ryszarda Poznańskiego trafili do Grupy A z Francją i Chorwacją. Mecz z tą drugą drużyną będzie rewanżem za poprzedni rok. W Mulhause nasi zawodnicy przegrali po wyrównanym meczu różnicą czterech punktów. W czwartek będzie okazja do rewanżu.
Już jutro jednak mecz z równie wymagającą ekipą z Tuluzy z Francji. Wydaje się więc, że grupa jest bardzo wyrównana i każdy z zespołów może ją wygrać. A zwycięzca bezpośrednio kwalifikuje się do pierwszej czwórki i będzie walczyć o medale. Jest więc o co walczyć.
Gorzej trafił AZS AŚ F. Piotrków Trybunalski. Cypr i Grecja to faworyci nie tylko ich grupy ale i całych mistrzostw. Tą dwójkę uzupełnia broniąca złota z Francji Słowenia.
U kobiet do rywalizacji zgłosiło się 8 zespołow (w tym dwa z Polski).

Dziś o 11 nasi zawodnicy odbyli trening na obiekcie, na którym będą rozgrywać mecze grupowe, a o godzinie 18 odbędzie się uroczyste rozpoczęcie Mistrzostw. Codziennie w trakcie trwania zawodów odbędzie się wiele imprez, koncertów i spotkań przygotowanych specjalnie dla uczestników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *