Cioch i Małolepszy najlepsi

5 lipca br., w częstochowskim Gimnazjum nr 8, odbył się II turniej tenisa stołowego z cyklu „Wakacje z rakietką”. W zawodach wzięło udział 20 zawodników z województwa śląskiego

Wśród szkół podstawowych najlepszy okazał się Jędrzej Małolepszy, który, w meczu o pierwsze miejsce, pokonał Tomasza Gałązkę 3:2 (obydwaj Częstochowa). Trzecie miejsce zajął Marcin Barczyński (również Częstochowa). Wśród szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, gdzie mogli grać wszyscy zawodnicy, bezkonkurencyjny okazał się Błażej Cioch z Katowic. Cioch w finale pokonał Jędrzeja Małolepszego 3:2. Drugie miejsce zajął Łukasza Szata (Zawiercie) po zwycięstwie nad Małolepszym 3:1, który ostatecznie został sklasyfikowany na trzeciej pozycji. W klasyfikacji generalnej szkół podstawowych prowadzi trzech zawodników z taką samą ilością punktów, a są to: Jędrzej Małolepszy, Adam Ramenda (Kaniów) i Marcin Barczyński. W „generalce” szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych prowadzi Łukasz Szata przed Pawłem Pilawskim i Błażejem Ciochem (obydwaj Katowice).