Mistrzostwa Europy Drużyn Klubowych

W dniach 22-24 lipca w Lesznie odbywały się Mistrzostwa Europy Drużyn Klubowych. Ekipa Lwów Częstochowa spisała się znakomicie zdobywając srebrny medal, co jest bez wątpienia największym sukcesem w historii klubu.


Częstochowianie rozpoczęli zmagania piątkowym turniejem o godzinie 12.00. Zajęli w tych zawodach dość niespodziewanie drugie miejsce, tracąc jedynie 1 punkt do zwycięzców. Zdobyli więc 6 dużych punktów co dobrze rokowało przed kolejną z eliminacji. Rozstawienie spowodowało, iż Lwy nie miały ani chwili przerwy i już o godzinie 14.00 rozpoczęły rywalizację w kolejnych zawodach. Nasza ekipa znów jechała równo i z pominięciem niepotrzebnych błędów. Po raz kolejny zajęli drugą lokatę i z 12 dużymi punktami zapewnili sobie awans do półfinałów.
Zmagania półfinałowe rozpoczęły się sobotnim popołudniem. Przeciwnikami Częstochowian były ekipy z Bydgoszczy, Gniezna oraz Rawicza. Zawody były emocjonujące i niemal do samego końca trzy ekipy, z wyjątkiem Rawiczan rywalizowały o awans do wielkiego finału. Lwy wygrały te zawody i wraz z drużyną BTSS-u Bydgoszcz awansowały do wielkiego finału.
Niedzielny finał rozpoczął się o godzinie 14.00. Turniej obfitował w walkę na torze i emocje niemal w każdym z szesnastu wyścigów. Przez całą długość zawodów minimalną przewagę utrzymywali Leszczynianie, powiększyli ją w ostatniej serii startów aby odnieść ośmiopunktowe zwycięstwo w całych zawodach. Srebrny medal po ciężkich zmaganiach trafił w ręce Lwów a brązowy TSŻ-tu Toruń.

1. Szawer Leszno – 48pkt
2. Lwy Częstochowa – 40pkt
(Piętak 9, Szwajorek 6, Włodarczyk 11, Rycharski 12, Małolepszy 2)
3. TSŻ Toruń – 35pkt
4. BTSS Bydgoszcz – 32pkt

Więcej na temat drużyny Lwów na stronie www.lwy.rune.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *