Prezydent apeluje, Unia dziękuje..

W środowisku żużlowym bardzo dużo mówi się ostatnio o konflikcie na linii Częstochowa – Leszno. O wydarzeniach, jakie miały miejsce wczoraj na stadione im.A.Smoczyka wypowiedział się także Prezydent Częstochowy Tadeusz Wrona, który wystosował w tej sprawie specjalne pismo do GKSŻ.

Teks pisma Prezydenta do Marka Karwana:

Częstochowa, 8 sierpnia 2005 roku.

Marek Karwan
Przewodniczący Głównej Komisji
Sportu Żużlowego

Szanowny Panie

Ze smutkiem muszę wyrazić swojej zaniepokojenie sytuacją, która zapanowała na polskich stadionach żużlowych. Zawody, które kiedyś były wskazywane jako przykład spokojnej rywalizacji sportowej, i na które mogły przyjść całe rodziny, dziś stają się tematem negatywnych artykułów prasowych. Tematem tych artykułów nie jest jednak ostra sportowa rywalizacja, ale agresja jednych zawodników wobec innych oraz chuligańskie zachowanie – mam nadzieję znikomej wciąż – części kibiców sportowych.

Ze smutkiem stwierdzam, iż część zaistniałej sytuacji leży także po stronie odpowiedzialnych za prowadzenie rozgrywek i dyscyplinę podczas zawodów, działaczy sportowych.

Nie do przyjęcia dla opinii publicznej jest cofnięcie kary wobec żużlowców i działaczy, którzy w obecności tysięcy widzów kopią na torze innego leżącego zawodnika. To przyzwolenie na tego typu zachowanie. Niedopuszczalne jest także pobłażanie zachowania kibiców, które miało miejsce podczas ostatniego meczu drużyny Złomreksu-Włókniarz Częstochowa a Unią Leszno, kiedy z trybun poleciały na tor butelki. Tego typu fakty powodują wzburzenie opinii społecznej.

Władze samorządowe uczynią wszystko by zarząd klubu oraz służby porządkowe zapewniły podczas zbliżającego się meczu spokój i zawody przebiegały w sportowej atmosferze. Proszę jednak, by władze GKSŻ swoimi stanowczymi decyzjami zdyscyplinowały także tych, którzy sportową rywalizację wypaczają.

Z poważaniem

Prezydent Częstochowy
Tadeusz Wrona.

Prezydent Częstochow zapewnia o tym, że w najbliższą niedzielę na stadione w Częstochowie zapanuje atmosfera żużlowego święta, czyli całkowicie odmienna od tej, która panowała w Lesznie.
Władze Unii natomiast dziękują kibicom za ich postawę we wczorajszym meczu: „Dziękujemy wszystkim kibicom, którzy dodali naszym bykom animuszu i prowadzili ich do zwycięstwa w tym arcyważnym pojedynku. Pomimo pecha, który prześladował nas w tych zawodach, pokazaliśmy, że potrafimy wygrać z „dream-teamem” z Częstochowy , a na trybunach stworzyć wspaniałą atmosferę żużlowego święta. Jedynym wspomnieniem po niedzielnym meczu niech będzie myśl o niesamowitych emocjach, które nam towarzyszyły.”

Swoją drogą zastanawia postawa klubu z Leszna, który nie tylko nie wspomina nic o karygodnym zachowianiu jego kibiców, a jeszcze dziekuje im za ich postawę. Jest to na pewno fakt zastanawiający, jednak po ostatnich wydarzeniach związanych ściśle z klubem leszczyńskim (odwieszenia Roberta Kasprzaka, brak jakiejkolwiek reakcji na zachowianie kibiców i zawodników w Lesznie) trudno dziwić się takiej właśnie postawie.
Prawdziwym kibicom sportu żużlowego nie pozostaje już nic innego jak zaprezentowanie Leszczynaniom, jak na prawdę wygląda prawdziwe żużlowe święto na trybunach…

źródło:sportowefakty.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *