I Ligę Kobiet czas zacząć !

Już jutro swoje rozgrywki zainauguruje I Liga Kobiet. Na pierwszy ligowy pojedynek siatkarki SPS-u Politechniki wybiorą się do Sosnowca, gdzie zmierzą się z tamtejszym SMS I PZPS. Nasza drużyna przystępuje do tegorocznych rozgrywek całkowicie odmieniona. W składzie pojawiły się 4 nowe zawodniczki, które podczas Turnieju otwarcia sezonu zaprezentowały się z bardzo dobrej strony.

Podczas Turnieju na boisku kibice mogli oglądać Magdalenę Pietroczuk, Marzenę Nieczyporowską oraz Martę Kędzią jako libero. Bardzo mało grała natomiast Dominika Najmrocka, która wraz z Patrycją Komorowską swoją grę kończyła przeważnie na rozgrzewce.
Po kilku spotkaniach, śmiało można stwierdzić, że nowe siatkarki bardzo dobrze zastępują przede wszystkim Agnieszkę Starzyk i Weronikę Kaczmarek, których odejście miało być dla SPS-u największym osłabieniem. Na razie dziewczyny grają bardzo radosną siatkówkę, bez żadnych kompleksów i obciążeń.

Czego można się spodziewać w Sosnowcu? Na pewno trudno na to pytanie odpowiedzieć. Zawody ligowe są całkowicie inne niż turnieje rozgrywane przed sezonem. Zespół nie jest jeszcze do końca zgrany, co widać na boisku, jednak patrząc na dziewczyny i ich niezwykłe zaangażowanie w każdą kolejną akcję można optymistycznie spojrzeć w przyszłość.

Pozostałe spotkania I kolejki:
SMS I PZPS Sosnowiec – SPS Politechnika Cz-wa
KS Pałac II Bydgoszcz – MMKS Dąbrowa Górnicza
MKS Polonia Świdnica – Wisła Kraków
ŁKS Łódź – Sokół Chorzów
UMKS Łańcut – Legionovia Legionowo
TPS Rumia – Skra Bełchatów
Start Łódź – AZS Ostrowiec Św
Energa Gedania Gdańsk – pauzuje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *